Trening siłowy jest formą aktywności, która kształtuje nasze ciało. Coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj ruchu, co przy odpowiednio dobranym planie treningowym oraz żywieniowym, jak i poprawnej technice wykonywania ćwiczeń daje masę (dosłownie;)) korzyści.

Trener personalny Faber Fit Jest to wysiłek anaboliczny, czyli przyczynia się do budowy tkanki mięśniowej. Stanowi to jedną z jego głównych zalet, ponieważ im więcej mamy mięśni, tym większe nasze zapotrzebowanie energetyczne oraz szybsza przemiana materii. Sam trening z obciążeniem nie spala nam tkanki tłuszczowej – podczas treningu energię czerpiemy z glikogenu, dopiero po jego zakończeniu następuje spalanie rezerw tłuszczu. Tak, jak wspominałam wzrost mięśni przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu. Po treningu następuje czas, w którym nasz organizm musi się zregenerować, odbudować glikogen oraz uszkodzone włókna mięśniowe. Dzięki temu mamy większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze, co za tym idzie – zwiększa się nasza podstawowa przemiana materii.

Trening siłowy jest narzędziem do budowania, jak i utrzymania masy mięśniowej. Będąc „na masie”, przy nadwyżce kalorycznej, jesteśmy w stanie nadbudowywać kolejne włókna mięśniowe. Tak samo „na redukcji”, gdy nasze kalorie są obniżone, nie może zabraknąć treningu siłowego. Na diecie redukcyjnej nasz organizm ma za zadanie pozbywać się masy, zarówno tłuszczowej, jak i mięśniowej (jeśli jej nie używasz). Nasz organizm chętniej pozbędzie się mięśni niż tłuszczu, bo jest to dla niego zbędny balast, wymagający większego pokładu energii niż tłuszcz. Dlatego ważne jest, by będąc na ujemnym bilansie kalorycznym trenować siłowo, na dużych ciężarach. Daje to naszemu organizmowi sygnał, że mięśnie są mu potrzebne.

trener fit faber Dźwiganie ciężarów ma nie tylko wpłynąć na polepszenie się wyglądu naszego ciała, ale wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Podnosi poziom „dobrego” cholesterolu i obniża ilość „złego” cholesterolu. Obniża także ciśnienie tętnicze krwi, co wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania chorób układem krążenia. Ponadto, pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z cukrzycą oraz redukuje ryzyko wystąpienia osteoporozy, poprzez zwiększanie gęstości kości. Systematyczne ćwiczenia z obciążeniem chronią nas przed kontuzją poprzez wzmocnienie kości, więzadeł oraz ścięgien.

Ten rodzaj treningu wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, poprzez wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia). Redukuje objawy stresu oraz procesy starzenia się. Ponadto, lepszy wygląd naszego ciała pomaga w uzyskaniu większej pewności siebie, a tę poprawę odczujemy na każdej płaszczyźnie naszego życia.

Patrycja Faber Trener osobisty, dietetyk Pasjonatka sportów sylwetkowych i zdrowego stylu życia patfab558@gmail.com m. 663-262-288