Tak samo, jak w przypadku żywienia, wokół ćwiczeń narodziła się masa mitów. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, które z nich powielamy. Czas uświadomić sobie, co robimy źle dla lepszych efektów oraz własnego bezpieczeństwa.

Trener personalny Faber Fit MIT: STREFA WOLNYCH CIĘŻARÓW NIE JEST DLA KOBIET To chyba jedno z najczęściej spotykanych i najgłupszych przekonań. Ćwiczenia z ciężarami sprawiają, że budujemy tkankę mięśniową, całe ciało staje się jędrniejsze, nasz metabolizm przyśpiesza, zwiększa się nasza siła, wzmocnisz ścięgna i więzadła, a także utrzymasz mięśnie posturalne w dobrej kondycji. Dlatego, jeśli zależy Ci na spaleniu tkanki tłuszczowej oraz poprawieniu estetyki ciała nie biegaj godziny na bieżni, tylko ćwicz ze sztangą, na hantlach czy maszynach. To gwarantuje dużo lepsze i szybsze efekty. Sprawi, że ciało będzie bardziej kobiece i nie bój się, że po takim treningu Twoje mięśnie za bardzo się rozrosną. To niemożliwe, ponieważ kobiece ciało nie wytwarza takiej ilości testosteronu, jak u mężczyzn.

MIT: ĆWICZENIA AEROBOWE SPALAJĄ NAJWIĘCEJ TŁUSZCZU Aeroby czyli aktywność o niskim zakresie intensywności nie jest najlepszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów. Dużo szybciej spalisz tłuszcz ćwicząc z obciążeniem. Ćwiczenia siłowe nie dość, że wymagają sporego wkładu energetycznego na sesji treningowej, dodatkowo przyspieszają nasz metabolizm nawet do 48 godzin po zakończeniu treningu. Aeroby mogą być dodatkiem do treningu siłowego. Najlepiej wtedy robić je od razu po treningu siłowym, gdy nasze zapasy glikogenu są wyczerpane i od razu zaczynamy spalać tkankę tłuszczową (warto tutaj pamiętać o odpowiedniej suplementacji aminokwasami, żeby chronić nasze mięśnie).

MIT: ROZCIĄGAJ SIĘ PRZED TRENINGIEM Przed treningiem konieczna jest ROZGRZEWKA, by przygotować nasze ciało do wysiłku fizycznego. Powinna ona składać się z lekkiego truchty, podskoków, ale na pewno nie rozciągania. Stretching przedtreningowy za bardzo rozluźniłby ścięgna, co może doprowadzić do kontuzji. Rozciąganie zawsze powinniśmy wykonywać po treningu dla lepszej regeneracji oraz elastyczności mięśnia.

trener fit faber MIT: NIE TRENUJ NA CZCZO Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, celu treningowego i przede wszystkim sposobu żywienia. Jeśli odżywiasz się dobrze, krótki trening aerobowy nie zaszkodzi oraz nie zacznie spalać twoich mięśni, tylko tkankę tłuszczową. Jeśli planujesz ciężki trening na siłowni, lepiej poprzedzić go posiłkiem, by był intensywniejszy.

MIT: SPALĘ TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ NA WYBRANEJ PARTII Większość z nas planując swoją redukcję ma jakiś cel: schudnę z ud, zgubię brzuch. I wtedy wykonują ćwiczenia tylko na tą partię, której chcą się pozbyć. Nic bardziej mylnego. Nasze ciało zrzuca tkankę tłuszczową z całego ciała. Robiąc ćwiczenia na daną partię po prostu nadajemy jej estetyczniejszy kształt. Warto połączyć spalanie tłuszczu z ujędrnianiem sylwetki wykonując ćwiczenia złożone, które angażują więcej partii.

Patrycja Faber Trener osobisty, dietetyk Pasjonatka sportów sylwetkowych i zdrowego stylu życia patfab558@gmail.com m. 663-262-288