I set układał się po myśli bielszczan, którzy odskoczyli rywalom na stan 13:9. Z czasem jednak przewaga BBTS-u stopniała. Ślepsk doprowadził do wyrównania (16:16), lecz w końcówce szanse na pomyślne zakończenie seta mieli siatkarze z Bielska-Białej. Blok na Olegu Krikunie oraz as Kamila Skrzypkowskiego pozwoliły cieszyć się jednak z wygranej w premierowej odsłonie meczu zawodnikom z Suwałk.

Druga partia dostarczyła widzom wiele emocji. BBTS wykorzystał błędy Ślepska i wyszedł na prowadzenie 10:8. W kolejnych fragmentach kolejnego seta to gospodarze przejęli inicjatywę. Bielszczanie do końca walczyli o korzystny rezultat. Dzięki dwóch asach Wiktora Nowaka goście obronili dwie piłki setowe, lecz finalnie II set zakończył się ponownym triumfem Ślepska (25:22)

Znacznie lepiej gra podopiecznych Pawła Gradowskiego wyglądał w III secie, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Po zagraniu Bartosza Cedzyńskiego BBTS miał serię piłek setowych, a ostatni punkt padł po ataku Krikuna po bloku. Nadzieję na zwycięstwo BBTS-u wróciły, choć ... Gospodarze szybko wrócili na właściwe tory w piątej partii i jak się okazało ostatniej. Zacięta rywalizacja "punkt za punkt" zakończyła się jednak wygraną Ślepska (26:25).

Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:22, 21:25, 25:23)

BBTS: Macionczyk, Suchacki, Buniak, Krikun, Firszt, Cedzyński, Marek (libero) oraz Nowak, Sawicki, Skotarek, Oniszk, Piotrowski.
Trener: Gradowski