– To był jeden z naszych najlepszych sparingów tej zimy – podsumował zwycięską grę kontrolną przeciwko Odrze Wodzisław Śląski, szkoleniowiec chybian Andrzej Myśliwiec.

Cukrownik Chybie rr Opiekun piłkarzy z Chybia zastrzegał nam w minionym tygodniu, że test z marzącą o nawiązaniu do swoich najlepszych czasów Odrą będzie tym w znacznym stopniu wymiernym w odniesieniu do ligowych zmagań. Cukrownik znakomicie zaprezentował się w okresie godziny potyczki. Gole przedstawiciel bielskiej „okręgówki” strzelił dwa. W podobny sposób, strzałami sprzed pola karnego, golkipera wodzisławian pokonywali testowani zawodnicy. Ten pierwszy przymierzył po ziemi przy słupku po akcji indywidualnej, drugi w identyczną stronę bramki wykonał wyborną „dobitkę”. Golkiper chybian Roman Nalepa skapitulował raz po przerwie, w końcówce dopisało mu szczęście, wszak Bartłomiej Socha w końcówce sparingu minimalnie pomylił się. Gwoli sprawiedliwości wspomnieć należy, że równie niewiele, by cieszyć się z gola zabrakło Rafałowi Szczygielskiemu.

Sparingowa wygrana po dobrym meczu ucieszyła trenera Andrzeja Myśliwca. – Do 65. minuty wyglądało to nieźle z naszej strony. Później przy licznych zmianach nasza gra została zaburzona – mówi szkoleniowiec. – W każdym razie to był jeden z naszych najlepszych sparingów tej zimy, który pokazał, że progres w naszej grze faktycznie nastąpił – dodaje Myśliwiec, który liczy, iż podobnie udany będzie przyszłotygodniowy generalny sprawdzian przeciwko Granicy Ruptawa.

Cukrownik Chybie – Odra Wodzisław Śląski 2:1 (2:0) Gole dla Cukrownika: testowany zawodnik, testowany zawodnik

Cukrownik: Nalepa – A.Stokłosa, Adaszek, Feruga, Ułasewicz, Zygma, testowany zawodnik, R.Szczygielski, Chmiel, Urbańczyk, testowany zawodnik oraz Sosna, M.Stokłosa, J.Kajstura, Ł.Kajstura, testowany zawodnik Trener: Myśliwiec