Hokejowa reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć awansu na zaplecze elity. W ostatnim meczu turnieju na Ukrainie biało-czerwoni ulegli gospodarzom, mimo świetnego początku. Już po 7. minutach Polska prowadziła 2:0 i zanosiło się na spory sukces w Mistrzostwach Świata Dywizji IB. Niestety, po szybkich ciosach rywale podnieśli się i po dwóch tercjach nie tylko odrobili straty, ale wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Na wstępie ostatniej części meczu Ukraińcy podwyższyli rezultat na 4:2 i gol Jerzego Gabrysia, obrońcy Aksam Unii Oświęcim, z 53. minuty okazał się tylko trafieniem honorowym. Biało-czerwoni zakończyli czempionat z czterema wygranymi i jedną, acz kluczową przegraną w kontekście awansu do Dywizji IA. Dodajmy, że hokeista oświęcimskiego klubu wystąpił wcześniej w reprezentacyjnych barwach w meczach z Holandią, Estonią, Litwą i Rumunią. Zdjęcia: unia.aksam.pl