Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w kategorii skrzatów, jaki rozegrany został w Puszczykowie, podwójne zwycięstwo odniósł Mikołaj Migdalski. W całym turnieju singlowym młody tenisista bielskiego klubu nie stracił nawet seta, w finale pokonał Alana Ważnego 6/2, 6/1. Wcześniej wracający na kort po chorobie Migdalski nie dał szans innym przeciwnikom – Janowi Nowackiemu 6/2, 6/3, Kacprowi Ponitce 6/0, 6/3 i Wiktorowi Sasko 6/1, 6/4. Co ciekawe, w parze z Ważnym podopieczny BKT Advantage triumfował także w rywalizacji deblowej.

W Chorzowie w zmaganiach grupy wiekowej do lat 14 błysnął z kolei Kuba Jędrzejczak. Utalentowany skrzat dotarł aż do półfinału, pokonując po drodze starszych i bardziej rutynowanych od siebie przeciwników. Awans do ścisłego finału zatorował mu Filip Wrona, wygrywając 7/5, 6/4. Na plus starty w tym samym turnieju zaliczyć mogą ponadto Weronika Domańska, Pola Langiewicz i Szymon Kaszowski, którzy w komplecie osiągnęli poziom singlowego ćwierćfinału. Na uwagę zasługuje także deblowe zwycięstwo Langiewicz z inną tenisistką BKT Advantage Natalią Szczepaniak.

Rywalizacja OTK w Bytomiu, dla odmiany w gronie kadetek, przyniosła udany występ Magdaleny Świerczyńskiej. Do decydującego pojedynku, ostatecznie przegranego, wspomniana tenisistka awansowała po pokonaniu klubowej koleżanki Karoliny Mazurek. Ta natomiast triumfowała w deblu w towarzystwie Emilii Durskiej z Górnika Bytom.