W spotkaniu pomiędzy Pasjonatem a MRKS-em można było upatrywać nieznacznego faworyta w gospodarzach. Losy meczu potoczyły się jednak inaczej...

pasjonat dankowice

Początek meczu nie był obiecujący dla kibiców, którzy w Dankowicach zjawiali się aby oglądnąć dobre, piłkarskie widowisko. Pierwsza godna odnotowania sytuacja miała miejsce w 25. minucie. Mateusz Żyła świetnie dograł do Krzysztofa Kocierza, który strzelił jednak nad bramką strzeżoną przez Adriana Śmiłowskiego. Chwilę później minimalnie niecelnie głową uderzył Grzegorz Sztorc. Przed przerwą podobnie jak i w dwóch wcześniejszych sytuacjach świetnie centrował Żyła, ale ponownie pomylił się Sztorc.

Prawdziwe futbolowe emocje rozpoczęły się po zmianie stron. Na kilka minut po wznowieniu gry dwukrotnie ze zdobycia bramki mógł cieszyć się Jakub Ogiegło, ale byłemu skrzydłowemu LKS Pewel Mała zabrakło wykończenia. W odwecie groźnie uderzał Żyła. Następnie na przełomie dwóch minut Pasjonat miał dwie znakomite sytuacje do objęcia prowadzenia, dwukrotnie po uderzeniach z rzutu wolnego. Wpierw mierzył Wojciech Sadlok, ale świetną interwencją popisał się Piotr Juraszek, a następnie mierzył Michał Wróbel. W 68. minucie padła pierwsza pierwsza bramka. Z lewego skrzydła dośrodkowuje Żyła, centrę przerywa grający trener Pasjonata - Artur Bieroński - do obitej futbolówki pierwszy dopada Sztorc, który "złożył się" w powietrzu i nie dał szans Śmiłowskiemu. Minut później mieliśmy... remis. Piękną "klepkę" gospodarzy technicznym uderzeniem po dalszym słupku zwieńczył Kornel Adamus. W końcówce MRKS mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz uderzenie Żyły zostało zablokowane. Swoją sytuację miał także Pasjonat, jednak Sadlok przelobował nie tylko golkipera rywali, ale i i też bramkę.

Pasjonat Dankowice - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:1 (0:0) 0:1 Sztorc (68') 1:1 Adamus (69')

Pasjonat: Śmiłowski - Wróbel, Bieroński, Adamus, Lech, Herman, Sadlok, Sabuda, Wróbel (74' Stasica), Ogiegło (80' Mazur), Błasiak Trener: Bieroński

MRKS: Juraszek - Jonkisz, Gąsiorek, Kocierz,  Niemczyk (67' Suski), Szal, Kozioł, Zwardoń (51' Adamus), Wójcikiewicz, Żyła, Sztorc Trener: Gazda