Początek meczu zaczął się od przewagi, choć nieznacznej, siatkarzy BBTS-u (8:5, 12:10). Goście, za sprawą skutecznych ataków Mateusza Piotrowskiego zdołali jednak doprowadzić do remisu 12:12 i w kolejnych fragmentach I seta podtrzymali dobrą dyspozycję, co zaowocowało prowadzeniem 17:14. Zawodnicy spod Klimczoka nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. Po skutecznej kontrze zwieńczonej przez przyjmującego Sergieja Kapelusa BBTS ponownie prowadził w tym spotkaniu (18:17). Ten sam siatkarz zdobył także ostatni punkt w tym secie, którego bielszczanie wygrali finalnie 25:22.

W kolejnych dwóch setach dominacja BBTS-u była już nie do podważenia. Na środku siatki świetnie spisywał się Bartosz Cedzyński, który zakończył mecz z 73% skutecznością i czterema blokami. Wyraźną różnicę pomiędzy obiema ekipami było jednak widać w III secie, gdzie siatkarzom z Częstochowy zabrakło chłodnej głowy, a przydarzające się im błędy bezlitośnie wykorzystali gospodarze, którzy trzecią partię zwyciężyli w stosunku 25:16.

BBTS Bielsko-Biała –  Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:22, 25:21, 25:16)

BBTS: Macionczyk, Kapelus, Hunek, Krikun, Makowski, Cedzyński, Marek (libero) oraz Dorosz, Frąc, Popik, T. Piotrowski
Trener: Brokking