Olimpijczyk, sportowy działacz, przez wiele lat związany z sekcją piłki siatkowej BKS Stal. W wieku 77 lat zmarł Piotr Wala. To nieodżałowana strata dla beskidzkiej rodziny sportowej.

zaloba

Piotr Wala urodził się 16 grudnia 1936 roku w Bystrej Śląskiej i tam też mieszkał. Początkowo uprawiał narciarstwo alpejskie, ale później zdecydował się rozpocząć treningi w skokach narciarskich, w której to dyscyplinie odnosił nie lada sukcesy. W sezonie 1961/1962 wystartował po raz pierwszy w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, zajmując 16. miejsce. Najlepszym jego wynikiem w tych zawodach była 10. lokata. Wala wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Innsbrucku w 1964 roku. Zajął tam 15. i 22. miejsce. Brał udział także w Mistrzostwach Świata w Zakopanem w 1962 r. i Oslo 1966 r. Zdobył 9 medali Mistrzostw Polski – trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe. Po zakończeniu sportowej kariery był znanym i szanowanym działaczem sportowym w klubie BKS Stal.

Pogrzeb Piotra Wali odbędzie się w sobotę 26 października o godzinie 14:00 w kościele pod wezwaniem Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej.