Kilka żywieckich klubów sportowych oraz lokalne władze doprowadziły do powstania Akademii Młodych Talentów. Będzie ona służyć młodym adeptom sportu w wieku od 6 do 12 lat w różnych dyscyplinach.

akademia mlodych talentow

Pomysł powołania do życia Akademii Młodych Talentów był w Żywcu systematycznie wdrażany i niewątpliwie przyczyni się do zainteresowania sportem wśród młodych pokoleń. Nowy twór powstał pod patronatem burmistrza miasta Antoniego Szlagora, jednego z inicjatorów projektu. W środowisku sportowym szczególną inicjatywę wykazali natomiast prezes TS Czarni-Góral, Michał Mikś oraz prezes TS Stal Śrubiarnia i założyciel Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej, Piotr Tymiński. Inicjatywę poparli również włodarze żywieckiego Mitechu z prezesem Janem Szupiną na czele oraz działacze Soły Żywiec. Rzecz jasna aktywny jest udział w projekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Cel główny Akademii Młodych Talentów w Żywcu to rozwój wszechstronny dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Podopieczni Akademii korzystać będą z obiektów sportowych znajdujących się na terenie miasta – boiska wielofunkcyjnego w Zabłociu, boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią w Sporyszu, boiska trawiastego klubów TS Czarni-Góral, TS Soła i TS Stal Śrubiarnia oraz budowanej hali sportowej na obiektach TS Stal Śrubiarnia. Akademia przejęła już szkółkę piłkarską, która została założona w roku 2011 przy TS Czarni-Góral. Na zajęcia uczęszcza w niej około 150 dzieci z Żywca oraz okolicznych miejscowości. Prócz piłki nożnej, jako dyscypliny wiodącej, Akademia skupi się również docelowo na innych dyscyplinach, jak siatkówka czy piłka ręczna. Spore tradycje na Żywiecczyźnie mają także boks, podnoszenie ciężarów, tenis stołowy czy tenis ziemny.

Informacje związane z nowym projektem i funkcjonowaniem samej Akademii Młodych Talentów znaleźć można na stronie internetowej www.tszywiec.futbolowo.pl.