W piątek hokeiści Unii sprawili niespodziankę,  po raz drugi w tym sezonie pokonując zespół z Sanoka. Tym razem, w odróżnieniu od pierwszego spotkania, wygrali w regulaminowym czasie gry. Dziś dobrą dyspozycję będą chcieli podtrzymać w starciu z GKS-em Jastrzębie.

Spotkanie z Sanokiem rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami, od najazdu na bramkę Przemysława Witka. Częste akcje bramkowe sanoczan poskutkowały golem w 12. minucie Roberta Kosteckiego. Przed końcem pierwszej tercji gospodarze wyrównali, jednak nic nie zapowiadało, że to oni wyjdą z tej potyczki zwycięsko. Pod koniec drugiej tercji Marek Modrzejewski po raz drugi znalazł drogę do bramki golkipera gości.

To, co dla biało-niebieskich najlepszego, nadeszło jednak dopiero pod koniec trzeciej tercji. W 58. minucie Modrzejewski skompletował hat-tricka, a na 44. sekundy przed syreną Peter Barinka „dobił” zdezorientowanych i bezradnych gości. Oświęcimianie w końcu zagrali tak, jak oczekiwał tego od nich trener Peter Mikula. Zdeterminowani, z wolą zwycięstwa, do czasu, aż syrena końcowa nie pozwoliła im zejść do szatni.

Dziś dobrą dyspozycję biało-niebiescy będą starali się podtrzymać w starciu z GKS-em Jastrzębie. Tym razem nie będą mieli za sobą swojej publiczności. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie, by oświęcimianie rozegrali kolejny dobry mecz. Czy jednak są już na tyle gotowi, by rozegrać dwa spotkania z rzędu na najwyższym poziomie?

Program 21. kolejki:

17.11.2013 r. (niedziela) Sanok – Cracovia Kraków (17:15) GKS Jastrzębie – Unia Oświęcim (18:00) KTH Krynica – Polonia Bytom (18:30) GKS Tychy – Podhale Nowy Targ (19:00)