Urodzony 27 marca 2004 roku Maksym Malinovskyi w ostatnich dniach został oficjalnie zgłoszony przez Rekord do rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Młody Ukrainiec zadebiutował w I drużynie "rekordzistów" w miniony weekend, w spotkaniu z AZS-em UG Gdańsk. Utalentowany zawodnik swój występ okrasił dwiema bramkami. - Obserwowaliśmy tego zawodnika od trzech miesięcy. Jestem bardzo zadowolony, że dołączył do nas. Ma świetny charakter oraz motywację do tego, aby być świetnym zawodnikiem. W Rekordzie ma ku temu doskonałe warunki, ale tak młodego zawodnika należy odpowiedzialnie wprowadzać do seniorskiej piłki - mówi w rozmowie z naszym portalem Jesus "Chus" Lopez Garcia, szkoleniowiec Rekordu. 

 

 

Nasz rozmówca nie ukrywa jednak, że młody Malinovskyi będzie dostawać swoje szanse. - Lubię pracować z młodymi zawodnikami. Dla mnie liczą się umiejętności, to co dany zawodnik prezentuje na treningach. Na pewno Maksym będzie dostawać minuty w kolejnych meczach - przekonuje popularny "Chus". 

 

"Rekordziści" mają za sobą bardzo udany weekend. W minioną niedzielę wysoko pokonali AZS UG Gdańsk aż 10:2. - Był to dobry mecz z naszej strony. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to to, że powinniśmy szybciej objąć prowadzenie. Czasami brakuje nam koncentracji, ale cieszy, że w każdym meczu mamy dużo okazji do zdobycia bramki - ocenia trener Rekordu.