17 zwycięstw i 65 miejsc na podium w kończącym się roku. 7 wygranych i 32 miejsca na „pudle” sezon wcześniej. Kolarska grupa Lampre-Merida, z Przemysławem Niemcem w składzie, poczyniła postępy wyraźne. Zawodnik pochodzący z Pisarzowic przyczynił się do dobrego rezultatu zespołu.

Niemiec_Przemek

Sezon kolarski już się zakończył, rok 2013 jeszcze nie, a członkowie Lampre-Meridy już szlifują formę przed startami w roku przyszłym. 5 grudnia rozpoczęli pierwsze przedsezonowe zgrupowanie, podczas którego ustalono wstępnie program startów oraz szczegóły techniczne dotyczące sprzętu. Drużynę Przemysława Niemca wzmocnili – tegoroczny mistrz świata Rui Costa oraz nowy menedżer ekipy Brian Copeland.

– Cały sezon Lampre-Merida można zapisać na plus – ocenił na swoim blogu Niemiec. Liczby potwierdzają jego opinię. W 2013 roku kolarze włoskiej ekipy odnieśli 17 zwycięstw, 26 razy finiszowali na 2. miejscu i 22 razy na 3. Rok wcześniej, jeszcze jako Lampre-ISD, zanotowali 7 wygranych, 19 razy kończyli zmagania na 2. pozycji i 6 razy na 3. Kolarz z Pisarzowic nie odnotował w ostatnich dwunastu miesiącach zwycięstwa, ale zaliczył najlepszy sezon w karierze, okraszony 6. miejscem w klasyfikacji generalnej prestiżowego Giro d’Italia. – Jestem głodny sukcesu i postaram się wygrać w 2014 roku – zapowiedział Niemiec.