Na kortach halowych w Parku Rosta wczoraj rozpoczął się turniej główny. Pewny awans do II rundy mistrzostw uzyskał rozstawiony z „5” Jakub Jędrzejczak, który 6/3, 6/2 pokonał Doriana Juszczaka. W podobnym stosunku, choć w odwrotnej kolejności setów, zwycięstwo nad Jakubem Krawczykiem odniósł inny z podopiecznych BKT Advantage – Jakub Tomasiak. Swój inauguracyjny mecz w krajowej elicie młodzików przegrał Mikołaj Migdalski.

W gronie młodziczek w dalszej fazie czempionatu zameldowała się spośród reprezentantek bielskiego klubu Wiktoria Domańska (wygrana 6/3, 7/5 nad Mileną Rogalą) oraz Natalia Szczepaniak gromiąca 6/0, 6/0 Wiktorię Kuczyńską. Sztuka ta nie udała się Annie Hałat i Poli Langiewicz. Późnym wieczorem w II rundzie zameldowała się ponadto Zuzanna Witkowska.

– Gościmy tenis na najwyższym poziomie w tej kategorii wiekowej. Emocji zatem również z naszymi zawodnikami w roli głównej jest pod dostatkiem – przyznaje prezes BKT Advantage Piotr Szczypka, zapraszając na kolejne turniejowe dni. Finały zaplanowano na poranek w piątek 14 grudnia, półfinały odbędą się dzień wcześniej.