Niewykluczone, że właśnie, jak w tytule nazywać będzie się drużyna, która w sezonie 2013/2014 zagra w rozgrywkach Młodej PlusLigi. BBTS osiągnął we wspomnianej kwestii porozumienie z największą bielską uczelnią.

BBTS sb

Obowiązkiem każdego z klubów PlusLigi jest posiadanie młodzieżowego zaplecza, występującego w odrębnych rozgrywkach. Stąd właśnie próba znalezienia, jak najlepszego rozwiązania przez włodarzy BBTS-u. Za takie uznano „delegowanie” Młodej Ligi na rzecz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. – Decydują o tym z jednej strony względy finansowe, z drugiej natomiast organizacyjne – mówi Piotr Pluszyński, prezes BBTS-u. – Taka współpraca jest dla nas korzystna. Młodzież zagra sporo meczów, bo w samym sezonie zasadniczym czeka drużynę 11 spotkań wyjazdowych. Koszty są więc niemałe. Współpraca z uczelnią pozwoli utrzymać dotychczasowe źródła finansowania drużyny akademickiej, a my zapewnimy swój wkład – tłumaczy naszemu serwisowi sternik klubu z Bielska-Białej.

Barw drużyny, która w nazwie posiadać będzie zarówno człon związany z BBTS-em, jak i ATH, bronić będą zawodnicy do 23. roku życia, w znaczącej mierze zatem uczniowie bądź studenci. – Kolejną korzyścią jest to, że nasi siatkarze będą mieli możliwość studiowania na ATH w dostosowanym indywidualnie cyklu. Dla uczelni to z kolei duży prestiż i promocja w skali całego kraju – klaruje Pluszyński.

Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisane zostanie początkiem tygodnia. Wówczas poznamy jednocześnie więcej szczegółów w kontekście bielszczan w Młodej PlusLidze.