W ubiegłym sezonie piłkarze Beskidu Skoczów uplasowali się na finiszu rozgrywek na 7. pozycji, choć z pewnością wielu obserwatorów liczyło "na więcej" w wykonaniu tej ekipy...

Beskid Skoczow

Skoczowianie słabo spisywali się jednak na wstępie rundy wiosennej i dopiero przyjście trenera Marcina Michalika, odmieniło drużynę. I właśnie pod wodzą tego szkoleniowca do nowego sezonu przygotowuje się zespół ze Skoczowa. Patrząc na zmiany, jakie zaszły w kadrze zawodniczej, nie sposób nie stwierdzić, że kadrowo ekipa Beskidu wygląda obecnie okazalej. I nie tylko w liczebności, ale także pod względem jakości. Z zespołu ubył o bowiem tylko dwóch piłkarzy, zaś z Beskidem związało się czterech nowych graczy, w "zanadrzu" jest jeszcze zdolna skoczowska młodzież. Nie może więc dziwić fakt, że wielu obserwatorów ponownie wymienia ekipę Beskidu jako jednego z kandydatów do czołowych lokat, o walce o wysokie miejsca mówi też trener Michalik. I wydaje się, że jeśli skoczowianie "załapią" na samym początku odpowiedni meczowy rytm, a nowo pozyskani zawodnicy szybko wkomponują się w drużynę, Beskid może być groźny dla każdego rywala, a 7. lokata z ubiegłego sezonu powinna zostać poprawiona.

Okres przygotowawczy, podsumowuje z nami Marcin Michalik, opiekun Beskidu.

Ocena okresu przygotowawczego...

- Przebiegał bez większych problemów, z czego bardzo cieszymy się. W początkowej fazie mieliśmy nieco okrojoną kadrę, bo wielu zawodników było jeszcze na urlopach, ale sytuacja ta długo nie trwała. Założenia udało się zrealizować, więc jesteśmy zadowoleni.

Cel zespołu na nowy sezon...

- Sprecyzowanego celu na nowy sezon nie mamy. Ale myślę, że stać nas na walkę o czołowe lokaty i chciałbym, żebyśmy zadomowili się w czołowej piątce ligi. To dla nas wynik osiągalny.

Preferowany styl gry...

- Myślę, że najczęściej grać będziemy w ustawieniu 4-2-3-1, choć niewykluczone, że będzie to także system 4-4-2. Na pewno, wykorzystywać jednak będziemy dwóch defensywnych pomocników.

Faworyci ligi...

- Bardzo trudno kogokolwiek wskazać. Wzmocnił się solidnie na przykład Pasjonat Dankowice i niewykluczone, że sporo w lidze namiesza. Ciężko jednak wskazać faworytów, którzy będą walczyć o awans. W zespołach, które w ubiegłym sezonie były w czołówce, dochodziło do różnych ruchów kadrowych. Ocena obecnego potencjału tych ekip, jest więc trudna.

Wyniki sparingów: - Beskid Brenna 3:0 - Kuźnia Ustroń 0:0 - Błyskawica Kończyce Wielkie 1:3 - Błyskawica Drogomyśl 3:3

Transfery: Przybyli: Seweryn Wojciechowski (obrońca, z Drzewiarza Jasienica), Michał Mioduchowski (obrońca, z Rekordu Bielsko-Biała), Artur Adamczyk (obrońca, poprzednio Błyskawica Drogomyśl), Szymon Jastrzębski (pomocnik, z GAF-Jasna Gliwice - futsal)

Ubyli: Sławomir Sojka (Olza Pogwizdów - powrót z wypożyczenia), Joachim Mikler (Iskra Pszczyna)