I liga - "nowi-starzy" z wysokimi zwycięstwami

W środę 17 sierpnia odbyły się mecze zarówno 1. ligi, jak i 2. ligi BLB. Jako pierwsi w najwyższej klasie rozgrywkowej na murawę wybiegli futboliści firm Vatra System oraz Kina Helios. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 8:0 Vatry System, która jest "spadkobiercą" Fraktalu. Z dobrej strony zaprezentowali się także zawodnicy Murapolu, pokonując BTS Rekord 3:1. Na uwagę zasługuje fakt, iż dla drużyny Murapolu na listę strzelców wpisał się... golkiper Mateusz Dąbrowski. W ostatnim meczu 1. ligi kolejna "nowa-stara" drużyna - Davis Fabrics (poprzednio Kurowski Ubezpieczenia) nie dala szans ekipie Abakon, zwyciężając 7:0. 

 

- Gramy cały czas tą samą ekipą, dołączył do nas jednak Damian Stawicki, co mam nadzieję będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Jesteśmy jednak zgranym teamem, gramy tym samym składem już kolejną rundę i liczymy, że w tym sezonie uda nam się powalczyć o mistrzostwo. Co do samego meczu, chcieliśmy się zrewanżować za poprzedni sezon, gdy na rzecz Abakonu straciliśmy 3. miejsce. Oni utrzymali wówczas formę do końca, nam tego zabrakło. Pokazaliśmy jednak, że porażka z zeszłego sezonu była tylko wypadkiem przy pracy - mówi kapitan Davis Fabrics, Kamil Kurowski. 

 

II liga - ofensywne widowiska

W 2. lidze emocje dostarczyli debiutanci. Malko-Met zwyciężył po bardzo zaciętym widowisku z Grupą Buena 4:2. Urząd Miasta zaprezentował się bardzo ambitnie, lecz to nie wystarczyło na doświadczony Marion, który wygrał tę konfrontację 6:2. 

 

- Bardzo się cieszymy, że zanotowaliśmy tak dobre wejście w sezon. Rywal dopóki miał siłę stawiał opór, lecz na przestrzeni całego meczu zachowaliśmy zimną krew i zanotowaliśmy przekonujące zwycięstwo. To z pewnością buduje morale zespołu i stanowi optymistyczny prognostyk na kolejne spotkania - ocenia z kolei Łukasz Nowak, przedstawiciel Marionu. 

 

Wyniki 1. kolejki:

 

1. liga:

 

Vatra System - Helios 8:0 

BTS Rekord - Murapol 1:3

Abakon - Davis Fabrics 0:7

 

WYNIKI Z PROTOKOŁAMI/TERMINARZ

 

2. liga:

Grupa Buena - Malko-Met 2:4

Urząd Miasta Bielsko-Biała - Marion 2:6

 

WYNIKI Z PROTOKOŁAMI/TERMINARZ