4. kolejka Beskidzkiej Ligi Biznesu z przyniosła hitowe starcie. Mistrz Budohouse zmierzył się z wicemistrzem BTS Rekord. Po raz drugi górą była drużyna Mateusza Bieguna, która zwyciężyła 8:4, a hat-trickiem w tym meczu popisał się Sebastian Klimek. W miniony poniedziałek nastąpiło także "przebudzenie" Kina Helios, które sięgnęło po pierwsze 3. punkty w meczu z ekipą Bulten. Ciekawie kreśli się również walka o utrzymanie. TI Fluid dość niespodziewanie zremisował z Murapolem. Marrodent natomiast sięgnął po komplet punktów zwyciężając tym razem z RE/MAX Home Professional. Na zakończenie 4. kolejki Vatra System po emocjonującym spotkaniu podzieliła się punktami z Rabenem. Liderem pozostaje Davis Fabrics, który w tej kolejce pauzował. 

 

W 2. lidze Nemak wygrał z Selleo 5:4, po widowisku, które stało na wysokim poziomie. Gorycz porażki musieli przełknąć zawodnicy ATH, którzy ulegli Aludyne 6:3. Bardzo wysoko zwyciężyła natomiast Dolina Skrzycznego, pokonując 9:1 beniaminka EnerSys. Malko-Met natomiast pokazał się z dobrej strony w konfrontacji z drużyną Strumetu, wygrywając w ostatecznym rozrachunku 7:3. 

 

 

Pierwszą jubileuszową niespodzianką, przygotowaną przez organizatorów rozgrywek, był fakt, iż mecze 2. ligi poprowadził Sebastian Krasny - sędzia na co dzień prowadzący spotkania najwyższego szczebla rozgrywkowego oraz międzynarodowe. Jednym z meczów, które sędziował w BLB była potyczka Marionu z ABB zakończone remisem 4:4.

 

- Wynik meczu według mnie jest sprawiedliwy. Jedna i druga strona miała swoje sytuacje, lecz bardzo dobrze spisywali się bramkarze. Ogólnie był to mecz na remis, aczkolwiek jest u nas poczucie niedosytu, gdyż do przerwy prowadziliśmy. Musimy popracować nad skutecznością, bo sytuacje strzeleckie potrafimy sobie stwarzać. 

 

Co do sędziowania Sebastiana Krasnego, byłem mile zaskoczony tym faktem. Widać, że to jest inny poziom sędziowania, a sama gra jest dużo bardziej płynniejsza. Każdy też inaczej podchodzi do takiego arbitra, jest większy szacunek, nie umniejszając sędziom z naszej ligi. Była to miła niespodzianka, która nam się bardzo spodobała - przyznaje Michał Szewczyk, kapitan ABB. 

 

Wyniki 4. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu: 

 

1. liga: 

Bulten - Helios 6:8 

Murapol - TI Fluid 3:3 

BTS Rekord - Budohouse 4:8 

Marrodent - RE/MAX Home Professional 6:3

Vatra System - Raben 5:5 

 

2. liga: 

Selleo - Nemak 4:5

Strumet - Malko-Met 3:7

Marion - ABB 4:4 

EnerSys - Dolina Skrzycznego 1:9 

Aludyne - ATH Bielsko-Biała 6:3