W poniedziałek rozegrana została 14. kolejka w III lidze. Inauguracja przebiegła bez niespodzianki. Arcyksiążęcy Browar Żywiec pewnie pokonał EnerSys 11:1 i zbliżył się do tytułu mistrzowskiego. Największe bramkowe "łupy" po raz kolejny zabrał Maciej Pułka - autor 4 trafień. W hitowym starciu na tym szczeblu rozgrywkowym Avio wygrał z Tabronem 8:4 i Avio do bezpośredniego starcia z Arcyksiążęcym Browarem Żywiec (które już w przyszłej kolejce) przystąpi z szansami na mistrza. Na koniec dobrą dyspozycję potwierdzili gracze PreZero, którzy pokonali Selleo 7:3. 

 

14. kolejka była kluczowa dla losów II ligi. Grupa Buena umocniła się na 2. lokacie za sprawą przekonującej wygranej nad ABB 13:4. Po drugie zwycięstwo z rzędu sięgnął Urząd Miasta, pokonując Strumet 6:2. Na zwycięski szlak wróciło UBB, które zwyciężyło w starciu z ostatnim Aludyne 10:1. Problemów również większych nie miała Piekarnia Jasiek, wygrywając z niżej notowanym TI Fluid 7:3. 

 

Najważniejszym meczem było starcie Revline z Marion. Ci pierwsi musieli wygrać, aby zapewnić sobie tytuł mistrzowski. To też uczynili, i to w sposób spektakularny. Revline rozbił Marion aż 11:3 i po końcowym gwizdku sędziego mógł otwierać szampana i cieszyć się z mistrzostwa. Na tym jednak nie kończą się ambicje beniaminka BLB. Zespół ten ma szansę być jak Arsenal w sezonie 2003/2004, który zakończył sezon bez porażki. Na tę chwilę Revline ma na swoim koncie komplet 14 zwycięstw. 

 

Od początku sezonu naszym głównym celem było mistrzostwo i awans do pierwszej ligi. Teraz, gdy to się nam udało, celujemy w komplet zwycięstw we wszystkich meczach. Nie uważam żeby ta liga była dla nas za słaba ponieważ, rozgrywaliśmy mecze na styku podczas całej kampanii. Czy to z Piekarnią Jasiek w pierwszej kolejce, z Marionem w piątej czy ABB w ósmej – który okazał się dla nas prawdziwą próbą charakteru, bowiem musieliśmy odrobić sześć bramek aby zdobyć trzy punkty.

 

To. co nas wyróżnia. to przede wszystkim charakter, zaangażowanie i szacunek do każdego przeciwnika. Każdy mecz traktujemy jak finał bez znaczenia czy to ostatnia w tabeli ekipa Aludyne, czy „ligowcy” z Marionu. Nasza kadra jest dosyć wąska – bazujemy tak naprawdę zawsze na siódemce tych samych zawodników, a gdy wkradną się kontuzje czy sprawy prywatne uzupełniamy skład meczowy z grupy 3-4 „rezerwowych”. Mam ogromny szacunek do tych chłopaków nie tylko za umiejętności piłkarskie, ale też za mentalność jaką w sobie mają. Nie ma dla nich straconych piłek czy wyników nie do odwrócenia. W pamiętnym meczu z ABB, gdy przegrywaliśmy 6:1, każdy tak naprawdę zamiast szukać winy i kłótni pomiędzy kolegami szukał dodatkowych pokładów energii i pomysłów jak odwrócić losy tego pojedynku. To dla mnie wyróżnia najlepszych zawodników na boisku.

 

Zostały nam cztery kolejki do końca i ze względu na szacunek do przeciwnika do każdego meczu podejdziemy. jak gdybyśmy grali o mistrzostwo. Może uda się nam otrzymać za ten sezon wspomniany przez Ciebie przydomek „The Invincibles” – Come on REVLINE! - mówi Szymon Trybała, kapitan zespołu Revline. 

 

Wyniki 14. kolejki (III liga)

 

15.04.2024 r. (poniedziałek) 

EnerSys - Arcyksiążęcy Browar Żywiec 1:11

Tabron - Avio 4:8

Selleo - PreZero 3:7 

 

Wyniki 14. kolejki (II liga)

 

17.04.2024 r. (środa)

Grupa Buena - ABB 13:4

Strumet - Urząd Miasta Bielsko 2:6

Aludyne - Uniwersytet Bielsko-Bialski 1:10

Marion - Revline 3:11

TI Fluid - Piekarnia Jasiek 3:7