W poniedziałek doszło do arcyciekawego starcia w III lidze. Dwie drużyny, która aspirują do awansu stanęły naprzeciw siebie. Tabron, który jeszcze niedawno był liderem musiał uznać wyższość Avio w stosunku 3:5 i spadł na 3. lokatę w tabeli. Na 1. miejscu obecnie zasiada Arcyksiążęcy Browar Żywiec, który pokonał outsidera tych rozgrywek, EnerSys 11:4. - Na szczęście udało nam się ustabilizować kadrę, z czego jesteśmy zadowoleni. Nasz cel na ten sezon to po prostu chcemy grać w piłkę i powalczyć jak równy z równym w każdym meczu. Spodziewam się trudnego meczu z Tabronem, widać że się wzmocnił, ale tanio skóry nie sprzedamy - mówił nam Martin Donocik z drużyny EnerSys.

Ciekawych meczów nie zabrakło również w II lidze. Dobrą passę Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego przerwała ekipa Grupy Buena. Mecz do końca trzymał w napięciu, ale ostatecznie Buena zwyciężyła 6:5. Po przełamanie sięgnął Strumet, który pokonał Aludyne 9:4. Bez wątpienia najbardziej interesujący przebieg miał mecz między Revline a ABB. Lider nie miał łatwej przeprawy w starciu z zespołem Michała Szewczyka, lecz ostatecznie potwierdził swoją wyższość w tabeli. Drużyna Szymona Trybały pokonała ABB 8:7 i wciąż legitymuje się kompletem zwycięstw.

Świadkami ofensywnego starcia byliśmy także w przypadku konfrontacji drużyny Marion z TI Fluid. Mecz zakończył się wynikiem 8:5, a TI Fluid w końcówce zdołał zredukować rozmiary porażki. Na koniec Piekarnia Jasiek pokonała zespół Urzędu Miasta 6:2, choć do przerwy było blisko niespodzianki, wszak tablica pokazywała wynik remisowy.