Już ponad 500 zawodników widnieje na liście startowej VI Maratonu Beskidów i V Rajdu Nordic Walking. Impreza co roku zalicza się do ważniejszych wydarzeń w regionie.

Maraton Plakat bieg Dudek

O tym, jak prestiżowe wydarzenie czeka nas 9 listopada br. świadczy chociażby fakt, że na liście startowej jest 10 Supermaratończyków, którzy mają na swoim koncie występ w Spartathlonie – biegu bez przerw z Aten do Sparty na dystansie 246 kilometrów. W Radziechowach zobaczymy m.in. Zbyszka Malinowskiego, 10-krotnego uczestnika Spartathlonu czy Irenę Lasota-Wałcz, pierwszą Polkę, która wspomniany, wyczerpując bieg ukończyła. Na starcie ponadto m.in. Edyta Szczygielska, Tadeusz Ruta, Ryszard Kołaczyński, August Jakubik, Stanisław Olbryś czy bielszczanin Stanisław Giemza. Skąd aż tylu znakomitych Spartan w Radziechowach? Organizator zawodów, popularny „Baca” Edward Dudek, to pierwszy Polak, który pokonał Spartathlon. Miało to miejsce w 1995 roku, gdy zajął 4. miejsce.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników zobaczymy w Beskidach biegaczy górskich, którzy właśnie w Radziechowach podsumują sezon startowy. W gronie faworytów m.in. zwyciężczyni V Maratonu Beskidy, Magdalena Janowska z Katowic, oraz Jakub Glajcar, triumfator ubiegłorocznego Maratonu. Nie zabraknie rzecz jasna beskidzkich przedstawicieli biegów.

Dodatkowo w sobotę 9 listopada V Rajd Nordic Walking, z charakterystyczną cechą – wspaniałą trasą z Radziechów przez Ostre, Zimnik na szczyt Skrzycznego 1257 m n.p.m. i z powrotem do Zimnika oraz metą obok Domu Ludowego w Radziechowach.