Jeśli brakuje Ci motywacji, trafnym wyborem może być rowerek stacjonarny do domu. Sprawdź, jakie są jego zalety, kto powinien z niego korzystać i jak zdecydować się na właściwy model.

 

Chcesz schudnąć lub poprawić kondycję? Pomoże Ci w tym rowerek do ćwiczeń w domu

Zastanawiasz się, czy rowerek do domu to na pewno odpowiedni pomysł? Zapewniamy, że tak! Główną zaletą tego urządzenia jest jego uniwersalność. Możesz go wykorzystać do poprawienia kondycji, wzmocnienia serca czy zrzucenia zbędnych kilogramów. Intensywność, długość i tempo treningu będą inne w zależności od Twoich potrzeb. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w specjalistyczne programy, dzięki którym nie musisz nawet zmieniać obciążenia pedałów. Natomiast wprowadzenie danych dotyczących m.in. Twojej wagi i wieku, pozwoli Ci na monitorowanie swojego tętna oraz liczby spalonych kalorii.

 

Własny rowerek do ćwiczeń w domu jest dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli trudno Ci zmotywować się do wyjścia z domu – po ciężkim dniu w pracy, o zmroku lub w deszczową pogodę. Posiadając takie urządzenie w swoich czterech ścianach, trudno znaleźć wymówkę!

 

Rowerek treningowy – wybór dla młodych i dla seniorów

Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w rowerek do domu, jest komfort i bezpieczeństwo podczas używania tego typu urządzenia. Nie ma znaczenia, czy masz dwadzieścia, czterdzieści czy siedemdziesiąt lat. Jeśli tylko pozwala Ci na to Twoje zdrowie, rowerek stacjonarny do domu będzie doskonałym zakupem.

 

Należy zaznaczyć, że wyróżnia się dwa typy rowerów – poziome (leżące) i pionowe (stojące). Pierwsze z nich posiadają siedzisko wraz z oparciem, a nogi pedałującego znajdują się w pozycji poziomej. Natomiast rowery pionowe przypominają bardziej rowery, którymi jeździ się na zewnątrz. Użytkownicy zwykle preferują wariant stojący, ale nie wszyscy mogą z niego korzystać. Poziomy rowerek treningowy do domu jest lepszym wyborem dla seniorów oraz osób borykających się z chorobami stawów lub będących po kontuzjach.

 

Jaki rowerek stacjonarny do domu wybrać i gdzie go kupić?

Jak widzisz, każdy rowerek do ćwiczeń w domu jest inny. Dobrze więc dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i zastanowić się, czego tak właściwie oczekujesz od tego urządzenia:

  • jaki jest cel Twoich ćwiczeń,

  • który sposób siedzenia będzie dla Ciebie wygodniejszy,

  • czy zamierzasz korzystać z nowoczesnych funkcji, czy wystarczą Ci wyłącznie podstawowe programy.

 

Pamiętaj także, aby dokładnie sprawdzić, ile miejsca możesz przeznaczyć na swoją nową maszynę do ćwiczeń.

 

Gdy już podejmiesz decyzję, jaki rowerek stacjonarny do domu bardziej Ci odpowiada, nadejdzie moment na sprawdzenie oferty producentów. Zachęcamy do stawiania na popularne marki, które cieszą się zaufaniem w sportowym świecie, np. Matrix Fitness czy Horizon Fitness. Oczywiście produkty tych marek będą nieco droższe niż urządzenia ze specjalnej oferty supermarketu, ale z pewnością posłużą Ci dłużej i będą wyposażone w lepsze funkcje. Warto też wybrać odpowiedni sklep na swoje zakupy. Zwróć uwagę, jakie opcje dostawy są dostępne w ofercie, oraz czy kupując rowerek treningowy do domu, możesz skorzystać z jakiegoś systemu ratalnego. Sklep, który to oferuje, to np. JohnsonFitness.pl. Dodatkowo – w razie wątpliwości podczas zakupów specjaliści chętnie Ci doradzą.