Po kadetach i skrzatach do Mistrzostw Polski w tenisie przystąpili młodzicy. W stolicy klub BKT Advantage Bielsko-Biała, wspierany medialnie przez nasz portal, reprezentowały Zosia Podbioł i Ola Nadajewska.

Nadajewska BKT Advantage tenis W turnieju gry obie zawodniczki bez problemu przebrnęły pierwszą rundę. W drugiej Zosia Podbioł nie dała rady jednej z faworytek Stefanii Rogozińskiej-Dzik (Legia Warszawa), ulegając 2/6, 1/6. Ola Nadajewska natomiast pokonała Dominikę Szczotkę (PAT Rzeszów) 6/2, 3/6, 6/4 i stanęła do walki o medale. Niestety, w ćwierćfinale przegrała po dramatycznym boju z Martyną Kubką (Nafta Zielona Góra) 0/6, 7/5, 4/6.

O sukcesie mówić można w przypadku gry podwójnej. Podbioł wystąpiła w parze z Weroniką Pociej (Legia Warszawa), a Nadajewska za partnerkę miała Julię Wędrochę (ChTT Chorzów). Na wstępie oba duety pokonały rywalki. Na etapie ćwierćfinału odpadła para Podbioł/Pociej po porażce z deblem Kubka/Rogozińska-Dzik 0/6, 2/6. Z kolei Nadajewska z Wędrochą pokonały parę Hędrzak/Woźny 6/1, 6/2 i zapewniły sobie co najmniej brązowy medal. W półfinale nie dały szans duetowi Okopniak/Szczotka – 6/3, 6/1 i awansowały dzięki temu do wielkiego finału czempionatu w Warszawie. Tu mocniejsze okazały się Kubka i Rogozińska-Dzik. Mecz zakończył się porażką bielsko-chorzowskiej dwójki 1/6, 2/6.