Rywalizacja w Czechowicach-Dziedzicach była jedną z niewielu, która większego ciężaru gatunkowego ze sobą nie niosła.

mrks cz-dz Co nie znaczy jednak, że podczas niedzielnego starcia zabrakło emocji. Piłkarze obu drużyn zadbali o nie wyjątkowo szybko. Już pierwsza akcja miejscowych przyniosła im gola. Michał Adamus dośrodkował do Grzegorza Sztorca, który w piłkę nie trafił czysto, lecz bezbłędną poprawkę popisał się Mateusz Putek. 120 sekund później to Czarni mieli powody do radości, gdy do prostopadłego zagrania dobiegł Marcin Sztykiel i mierzonym uderzeniem zmusił Wojciecha Rogalę do kapitulacji. Do końca tej części to gospodarze byli bliżej kolejnych bramek, ale zawodziła skuteczność. Dwie wyborne szanse miał Sztorc, zaś po asyście Wojciecha Zwardonia w słupek przymierzył w 15. minucie Adamus.

Identycznie, jak premierowa odsłona od mocnego uderzenia gospodarze wkroczyli w drugą połowę.  Putek ponownie znalazł się o właściwej porze w odpowiednim miejscu, dobijając odbitą przez Mateusza Ferugę próbę Łukasza Miszczaka. Choć tempo konfrontacji nieco wówczas spadło, to czechowiczanie dążyli do podwyższenia prowadzenie. Swego dopięli na kwadrans przed końcem. Paweł Suski „pociągnął” skrzydłem, a idealną główką do „sieci” trafił Adamus. Nieco tylko nerwowo w szeregach MRKS-u zrobiło się w 85. minucie. Wówczas zza pola karnego przymierzył nie do obrony Wojciech Struś, który wynik potyczki ustalił. Okazję, by miejscowych fanów uradować miał jeszcze Rafał Jurek, lecz po podaniu Suskiego w akcji duetu rezerwowych przegrał pojedynek z golkiperem jaworzan. Nie przeszkodziło to czechowiczanom w postawieniu pieczęci na utrzymaniu w klasie okręgowej.

MRKS Czechowice-Dziedzice – Czarni Jaworze 3:2 (1:1) 1:0 Putek (2') 1:1 Mar.Sztykiel (4') 2:1 Putek (46') 3:1 Adamus (75') 3:2 Struś (85')

MRKS: Rogala – Szal, Kowalczyk, Jastrzębski, Wójcikiewicz, Putek (81' R.Jurek), Żurek (73' Suski), Niemczyk, Zwardoń (46' Miszczak), Sztorc (68' Kocierz), Adamus Trener: Biskup

Czarni: Feruga – Suchowski, Makowski, Kobza, Szewczyk, Mic.Sztykiel, Mar.Sztykiel, Król (80' J.Sztykiel), Sosna (52' Struś), Jasiński (52' Pawluk-Jaszczuk), Wacławski (10' Handzel) Trener: Struś