Dopiero pierwszy raz w tym sezonie we własnej hali o I-ligowe punkty walczył zespół uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

SMS PZPS I W hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku gospodynie stoczyły zażarty bój z ekipą z Polic. Losy meczu diametralnie zmieniały się. Siatkarki SMS PZPS dominowały na wstępie. W secie premierowym szybko „odjechały” na 8:4, konsekwentną grą w ataku i pewną w przyjęciu dowiozły zwycięstwo w stosunku 25:21. Przewaga podopiecznych trenera Wiesława Popika jeszcze bardziej uwidoczniła się w drugiej partii. Miejscowe prowadziły 16:12, 21:14, by triumfować do 18. Niestety, dobra passa zakończyła się wraz z ostatnimi akcjami poprzedniego seta. W trzecim i czwartym to Chemik popełniał mniej błędów, notując również wyższą skuteczność ataku. Gros z łącznie zdobytych 28 punktów zapisała na swoim koncie Agnieszka Kazaniecka, wspierana przez środkową bloku Magdalenę Soter. Oba sety policzanki wygrały wyraźnie i doprowadziły do tie-breaka.

Decydującą odsłonę gospodynie rozpoczęły świetnie. Trzy bloki Martyny Świrad pomogły w wypracowaniu zaliczki 4:1. Taki rezultat sprawił, że uczennice ze Szczyrku zyskały pewność siebie. Ostatecznie, na samym finiszu blisko 2-godzinnej batalii, pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko 9 punktów, sięgając po drugie zwycięstwo w obecnym sezonie I ligi. – Przez większą część spotkania dziewczyny konsekwentnie realizowały założenia taktyczne. Grały z dużym zaangażowaniem i walczyły. Należą się im pochwały za ten występ – mówi Miłosz Majka, II trener drużyny SMS PZPS.

Najwięcej punktów dla miejscowych zdobyła Natalia Murek (19), dzielnie wspierały ją Świrad i Olivia Różański, które zakończyły rywalizację z 13 „oczkami”.

SMS PZPS Szczyrk – PSPS Chemik Police 3:2 (25:21, 25:18, 15:25, 18:25, 15:9)

SMS PZPS: Michalak, Nowicka, Różański, Ad.Muszyńska, Al.Muszyńska, Lipska, Sobiczewska, Murek, Świder, Świrad, Michalewicz, Różyńska, Żurawska (libero), Stenzel (libero) Trenerzy: Popik, Majka