Ogromnym sukcesem 8-letniego Jakuba Jędrzejczaka, młodego tenisisty BKT Advantage, zakończył się turniej ogólnopolski KIA Cup „Road to Australia” pod patronatem Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej. Nagrodę za zwycięstwo w prestiżowych zawodach wyjaśnia doskonale nazwa turnieju.

Kuba Jedrzejczak Australia tenis Podopieczny trenera Jarosława Nycza nie miał sobie równych w rywalizacji finałowej na obiekcie przy ulicy Szopienickiej w Katowicach. Młody tenisista BKT Advantage nie przegrał w turnieju żadnego meczu, ogrywając faworyzowanych rywali – m,in. Tomasza Bierkieta 10/3, 10/3, a także Weronikę Ewald 10/2, 6/10, 7/2. Najtrudniejszy mecz Jakub Jędrzejczak rozegrał jednak z Brunem Kokotem, w którym rywal miał już pięć piłek meczowych (wygrywał w decydującym tie-breaku 6/1). Bielski zawodnik wykazał się jednak niezwykłym charakterem oraz wolą walki, obronił wszystkie piłki meczowe i zwyciężył 8/6!

Droga do finału w Katowicach była niezwykle trudna. Zawodnicy musieli przejść przez eliminacje rozgrywek regionalnych, które trwały dwa miesiące. Do finału awansowało 12 najlepszych tenisistów do lat 8 z całej Polski. Za zwycięstwo młody tenisista otrzymał roczny kontrakt z firmy Babolat i wyjazd z opiekunem do Australii na turniej Australian Open 2015, który rozpocznie się w połowie stycznia. Kuba Jędrzejczak będzie tym samym drugim zawodnikiem BKT Advantage po Mai Chwalińskiej, który z bliska zobaczy w akcji największe gwiazdy światowego tenisa.