W najbliższą sobotę dojdzie do arcyważnego pojedynku. Z góry założyć można, że mecz na szczycie III ligi koszykówki mężczyzn dostarczy nie lada emocji. Basket BB Na czele trzecioligowej stawki znajduje się MKS Otmuchów. Lider po dwunastu spotkaniach ma na swoim koncie dwanaście zwycięstw. Tuż za jego plecami sklasyfikowany jest DAAS Basket Hills. Zespół z Bielska-Białej przegrał tylko raz... w Otmuchowie. W wyjazdowej potyczce prowadził po pierwszej połowie nieznacznie – czterema punktami. Trzecią i czwartą kwartę gospodarze wygrali wyraźnie, cały mecz 85:62. – Kluczem do zwycięstwa MKS-u w tamtym meczu były rzuty za trzy punkty. Przed własną publicznością musimy na to zwrócić uwagę – klaruje Grzegorz Błotko. – Mocno nastawiamy się na ten mecz, zarówno taktycznie, jak i psychicznie. Chcemy się zrewanżować za porażkę. Od początku musimy zagrać mocno w obronie – dodaje czołowy zawodnik bielskiej drużyny.

DAAS Basket Hills do pojedynku na szczycie przystąpi w bardzo dobrych nastrojach. Bielszczanie w dwóch ostatnich meczach rozbili zespoły z Katowic i Świętochłowic. Zawodnicy liczą na doping sympatyków koszykówki. – Liczymy na wsparcie kibiców. Zapraszam na mecz. Emocji na parkiecie nie zabraknie. Postaramy się także o ciekawą oprawę całego widowiska – mówi Błotko.

Początek zapowiadającego się frapująco meczu zaplanowano na godzinę 17:00. DAAS Basket Hills rywali podejmuje w hali „Victoria” przy ul. Bratków 16.