To miało być niemalże przypieczętowanie awansu Spójni Landek do IV ligi. Gospodarze, wypełniając swoje zadanie, liczyli na potknięcie najgroźniejszych rywali.

Spojnia landek

Nie był to łatwy mecz dla gospodarzy, co więcej nie ułożył się po ich myśli. Już w 27. minucie za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Tomasza Juraszka, po wcześniejszym faulu Krzysztofa Kani, to skazywany na pożarcie zespół Błyskawicy objął prowadzenie. Kto wie, jak potoczyłyby się losy potyczki, gdyby nie wyrównanie Spójni „do szatni”. Z bocznego sektora obrońcę minął Grzegorz Gomółka i po tzw. długim rogu nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. W przerwie mimo tego było jednak nerwowo w szatni miejscowych. – Rywale grali wysoko, widać, że przyjechali po punkty. My nie mogliśmy wejść w mecz. Dopiero po rozmowie w szatni zaczęliśmy spisywać się lepiej – mówi Sławomir Białek, szkoleniowiec ekipy z Landeka.

Po wznowieniu rywalizacji Spójnia rządziła niepodzielnie, strzelając aż cztery gole. Trzy z nich to dzieło Radosława Folka, jednego z ojców awansu Spójni do IV ligi. To bowiem wobec korzystnych rozstrzygnięć w Ustroniu i Wilamowicach stało się faktem. Warto wspomnieć jeszcze, iż ozdobą potyczki w Landeku był strzał Kamila Krzaka z 72. minuty. Atomowe uderzenie z okolic 30 metra wylądowało w okienku bramki Błyskawicy.

Po końcowym gwizdku arbitra gospodarze mieli okazję do fetowania. – Bardzo się cieszymy, bo po to pracowaliśmy ciężko i graliśmy intensywnie w tej rundzie, by cel osiągnąć. Nie pozostaje nam nic innego, jak świętować! – zauważa uradowany trener piłkarzy z Landeka, mistrza Bielskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2012/2013!

Z kolei Błyskawica Drogomyśl, i to także warte podkreślenia, zdegradowana została do skoczowskiej A-klasy. Spójnia Landek – Błyskawica Drogomyśl 5:1 (1:1) 0:1 Juraszek (27', z rzutu karnego) 1:1 Gomółka (44') 2:1 R.Folek (63') 3:1 R.Folek (70') 4:1 Krzak (72') 5:1 R.Folek (90')

Spójnia: Jacak – Jodłowiec, Kania, Żagań, Krzak, Fijak, Łacek (85' Hałat), A.Szwarc (75' Szczyrbowski), Gomółka (64' Makowski), R.Folek, Zieliński (60' Górniak) Trener: Białek