Już po raz szesnasty odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy w gimnastyce artystycznej. W Bielsku-Białej rywalizację zaplanowano na przełomie listopada i grudnia br.

gimnastyka artystyczna

Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy organizuje Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej z Bielska-Białej. Udział w turnieju zapowiedziało 115 zawodniczek z całej Polski oraz z Czech, Niemiec, Ukrainy i Włoch. Najmłodsze dziewczynki – w wieku 6-7 lat – będą walczyć ze sobą w układach taneczno-akrobatycznych, starsze wystąpią z przyborami: piłką, wstążką, maczugą, skakanką czy obręczą. Zmagania na Gwiazdkę rozpoczną się w sobotę 30 listopada, o godzinie 10:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 37 na Osiedlu Karpackim. W niedzielę zawody gimnastyczne również od godz. 10:00. Zakończenie i uhonorowanie najlepszych uczestników przewidziano około godz. 13:00.

Wśród faworytek rywalizacji znajdują się gimnastyczki SGA Bielsko-Biała, które pod okiem trenerki Anny Dusza mogą poszczycić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Warto wspierać je w najbliższy weekend!