Tercet wymienionych zawodników BKT Advantage został rozstawiony przed bielskim czempionatem z najwyższymi miejscami. Jakub Jędrzejczak to turniejowa „jedynka”, Mikołaj Migdalski i Jakub Tomasiak przystąpią do rywalizacji odpowiednio z „dwójką” oraz „trójką”. – Na pewno należą oni do wąskiego grona faworytów mistrzostw. Ale pamiętajmy, że jest to sport i swoją wartość trzeba udowodnić nie inaczej, jak na korcie. Rywale mają ochotę, by sprawiać niespodzianki i możemy się spodziewać, że będą o nie walczyli – zaznacza Piotr Szczypka, prezes klubu organizującego zmagania.

Warto nadmienić, że poza wymienionym tercetem barw gospodarza BKT Advantage w zmaganiach z rówieśnikami z całej Polski bronić będą także: Tadeusz Michałowski, Vitalii Hnidets, Magda Baniak, Natalia Kostka i Ania Hałat.

Już dziś w hali tenisowej w Parku Rosta w Bielsku-Białej rozpoczną się mecze eliminacyjne tak dziewcząt, jak i chłopców w kategorii wiekowej do lat 14. W niedzielę o godzinie 18:00 odbędzie się losowanie drabinki turnieju głównego. Po oficjalnym otwarciu mistrzostw, co nastąpi w poniedziałek 9 grudnia o godz. 8:30, wystartują potyczki singlowe, tego dnia znany będzie także deblowy „rozkład jazdy”. Decydujące rozstrzygnięcia w grze podwójnej zapadną w czwartek 12 grudnia, nazajutrz od godz. 9:00 przeprowadzone zostaną finały singlowe dziewcząt i chłopców.