Przed tygodniem Góral Żywiec i Świt Cięcina rozstrzelały swoich sparingpartnerów. Dziś obie drużyny stanęły naprzeciwko siebie i ponownie obie rozegrały jednostronne spotkanie.

goral zywiec

Bezdyskusyjnie lepszym zespołem w dzisiejszym sparingu byli żywczanie, którzy w premierowej odsłonie raz za razem zaskakiwali przeciwnika. Gol otwierający wynik padł po wyraźnym błędzie testowanego golkipera Świtu, który asystował... Grzegorzowi Szymońskiemu. Napastnik Górala pewnie zaś bramkarza lobował. Kombinacyjne rozegranie z wykończeniem Radosława Michalskiego było drugim istotnym akcentem spotkania. Gdy Jan Duraj dograł do Sebastiana Klimka Góral po raz wtóry defensywę cięcinian rozmontował. – Dopóki mieliśmy siły ten mecz jakoś wyglądał z naszej strony. Z pierwszych 25. minut mogę być w miarę zadowolony. Później mecz był już jednostronny. Momentami Góral był, jak walec – kiwa głową po spotkaniu szkoleniowiec Świtu Seweryn Kosiec, który dzisiaj do dyspozycji miał dwunastoosobową kadrę. Na ławce zasiadł jedynie... bramkarz Radosław Pietrasik.

Do powiększenia łupów podopieczni Krzysztofa Bąka dążyli również w drugiej połowie. Z tą jednak różnicą, że po wielokroć w dogodnych sytuacjach pudłowali. – To był prawdziwy festiwal nieskuteczności. Zabrakłoby palców w jednej ręce, aby nasze szanse zliczyć. Co ciekawe, zupełnie inaczej było przed tygodniem – ocenia szkoleniowiec Górala, który swoich podopiecznych oklaskiwać mógł w tej odsłonie raz. W 82. minucie wynik sparingu ustalił Szymoński. – Przeciwnik wysokich wymagań nam nie postawił, toteż zwycięstwo przyszło łatwo – dodaje Bąk. Zadowolenie szkoleniowca żywczan to również zdrowie, które na ten moment wszystkim zawodnikom dopisuje. Aspekt kolejny to transfery. Duet testowanych po raz kolejnych piłkarzy jest już „po słowie” w kwestii reprezentowania barw Górala od nadchodzącej wiosny.

Góral Żywiec - Świt Cięcina 4:0 (3:0) Gole dla Górala: Szymoński – 2, Klimek, R.Michalski

Góral: M.Michalski – Biegun, testowany zawodnik, Tomiczek, Gąsiorek, Osmałek, Klimek, R.Michalski, Duraj, testowany zawodnik, Szymoński oraz Mar.Gołuch, Mic.Gołuch, Gala, Konewecki, Staniak, Bąk Trener: Bąk

Świt: Testowany bramkarz (Pietrasik) – S.Kosiec, Szumlas, Kukioła, testowany zawodnik, Szczotka, Szrajner, Pyjas, Gawron, M.Kosiec, Daw.Juraszek Trener: S.Kosiec