Wobec kolejnej porażki szanse Czarnych Jaworze na utrzymanie zmalały do rozmiarów niewielkich. Drużynę z Ustronia do wygranej poprowadził jej lider. Wbił dwa gwoździe do trumny? Sikora Kuznia dzie

Zdecydowanym faworytem meczu w Jaworzu była przyjezdna drużyna z Ustronia. I to pomimo, że ambitnie grający Czarni już niejednokrotnie pokazali, iż zaskakiwać potrafią. O tym, że dzisiaj tego nie powtórzą pokazała już minuta szósta na boiskowym zegarze. Właśnie wtedy znać o sobie dał niezawodny Adrian Sikora, który pokonał Mateusza Ferugę po uderzeniu z dystansu. Na drugiego gola były reprezentant Polski musiał poczekać niecałe dwa kwadranse i... znakomite dośrodkowanie Ariela Moskały, które zwieńczył efektownym trafieniem. Tę bramkę poprzedziła czerwona kartka dla Łukasza Szewczyka utrudniająca bardzo położenie miejscowych. Przed przerwą więcej bramek już nie oglądaliśmy, choć okazje ku temu były. Tych najlepszych nie wykorzystali - po stronie Czarnych - Roland Król - po stronie Kuźni - Piotr Husar.

Drugie 45. minut miało być zgoła odmienne. To Czarni mieli atakować, a Kuźnia się bronić. O tym, że tak nie będzie pokazała już minuta 50. kiedy to Grzegorz Dziadek strzela na 3:0. Po godzinie gry hattricka na swoim koncie mógł już mieć skompletowanego Sikora, ale były snajper m.in. Piasta Gliwice raz jeszcze Ferugi pokonać nie zdołał. Ta sztuka zresztą nie udała się już żadnemu z pociech Mateusza Żebrowskiego, którzy przed ostatnim gwizdkiem Sebastiana Szczotki dali się zaskoczyć. W 85. minucie Michał Sztykiel po uderzeniu głową pokonał Pawła Sztefka, który na boisku zameldował się chwilkę wcześniej w miejsce Joachima Miklera.

Czarni Jaworze – Kuźnia Ustroń 1:3 (0:2) 0:1 Sikora (6') 0:2 Sikora (30') 0:3 Dziadek (50') 1:3 Mich.Sztykiel (85')

Czarni: Feruga – Szewczyk, Wacławski, Suchowski, Makowski, Pawluk-Jaszczuk (35' Sosna), Mar.Sztykiel, Mic.Sztykiel, Król (60' Tomalik), Struś (68' Kobza), Waliczek (46' Miagkyj) Trener: Struś

Kuźnia: Mikler (79' Sztefek) – Dziadek, Madzia, Moskała, Żebrowski (80' Węglarz), Krysta (70' Małyjurek), Szlajss, Szymala, Gibiec, Husar (65' Kocot), Sikora Trener: Żebrowski