Idealnie ułożył się początek spotkania ligowego dla Soły Kobiernice, która już w 15. minucie objęła prowadzenie w meczu z Pasjonatem Dankowice. Jednak im głębiej w las...

Pasjonat Dankowice Wisla rr

... tym było gorzej. Wszyscy bez wyjątku przecierali oczy ze zdumienia, gdy Jarosław Ścieszka w 15. minucie strzałem z pierwszej piłki zza "16" wykorzystał niefrasobliwość defensorów Pasjonata. Pasjonata, który stratę zdołał odrobić jeszcze przed przerwą. I to z nawiązką. Marcin Herman gole strzelał... co dziesięć minut kolejno w 22., 32., oraz 42. minucie, kompletując tym samym klasycznego hattricka. 32-letni pomocnik Jakuba Jończego dwukrotnie pokonał głową, raz natomiast plasowanym uderzeniem po podaniu Wojciecha Sadloka. Do szatni zatem obie drużyny schodziły w odmiennych nastrojach oraz... świadomi końcowego rezultatu tego spotkania.

Podopieczni Artura Bierońskiego po zmianie stron dorzucili jeszcze cztery trafienia. W 50. minucie Krystian Patroń "zwiesił siatkę" Jończemu. Kolejne fanty dla - umownych gospodarzy, wszak mecz odbył się w Czechowicach-Dziedzicach - podzielił gol piłkarzy Włodzimierza Kowalczyka. Adriana Śmiłowskiego z rzutu karnego pokonał Dawid Hałat. W 76. minucie Jakub Ogiegło kunsztownie zachował się w polu karnym kobierniczan i było już 5:1. W końcówce spotkania dwie bramki dorzucił jeszcze Sadlok, który wpierw zwieńczył indywidualną akcję, a następnie wykorzystał sytuację sam na sam z Jończym.

Pasjonat Dankowice - Soła Kobiernice 7:2 (3:1) 0:1 J.Ścieszka (15') 1:1 Herman (22') 2:1 Herman (32') 3:1 Herman (42') 4:1 Patroń (50') 4:2 Hałat (55') 5:2 Ogiegło (76') 6:2 Sadlok (80') 7:2 Ogiegło (89')

Pasjonat: Śmiłowski - Krawczyk, Michał Wróbel, Herman, Magiera (76' Cięciel), Małysz, Patroń, Paw (83' Szary), Sadlok, Wójcikiewicz, Ogiegło Trener: Bieroński Soła: J.Jończy - Brońka, Hałat, Bałys, Kojder (74' Baron), Kurzydło, Laszczak (83' , B.Ścieszka (20' Drabek), J.Ścieszka, Wróbel (89' Witkowski), Żurek Trener: Kowalczyk