– Starcie Beskidu z Tempem to konfrontacja dwóch potencjalnych kandydatów do wygrania ligi. Z Beskidem już w tym sezonie graliśmy i mogę powiedzieć, że to wyrachowana w swoich poczynaniach drużyna. To wraz z atutem boiska może przeważyć. Stawiam na remis, ale taki ze wskazaniem na skoczowian.

Bory powinny w końcu u siebie zdobyć komplet punktów. Wynik przewiduję „w okolicach” bezbramkowego remisu, a jeśli padnie zwycięski gol to właśnie dla gospodarzy.

Góral może być ciężkim rywalem dla Piasta, stąd wskażę bardziej w stronę wygranej gości. To skuteczny beniaminek, który ma swoje atuty i potrafi umiejętnie schować to, co ma słabszego.

W Pogórzu nastąpiła zmiana trenera, dodatkowo sprzyjający może być atut boiska. Ale mimo wszystko ekipa z Milówki wydaje się mocniejsza i powinna sobie poradzić.

 


 

Nie ma wątpliwości, że w Rajczy wynik końcowy okaże się korzystny dla gospodarzy. Soła ma więcej piłkarskiej jakości, niż zamykający tabelę Muńcuł.

Derby w Leśnej. Wydaje się, że GKS jest zdecydowanym faworytem, ale dodatkowy „smaczek” takie mecze mają. Będzie pewnie ciekawie, ale jednak punkty pojadą do Radziechów.

Nas także czeka mecz, który ma derbowy charakter, a zagrają ze sobą zespoły znające się na wylot. Powinno być interesująco i ciężko, abym wskazał kogoś innego na zwycięzcę, jak własną drużynę. Nie będzie to bez wątpienia łatwy mecz. W każdym staramy się walczyć o pełną pulę i nie będzie inaczej w Strumieniu. Jesienią dążymy do zebrania tylu punktów, ile się da, bo projekt „Spójnia Zebrzydowice” jest w budowie. Zgrywamy się ciągle, a czas działa na naszą korzyść.


Program 11. kolejki:

15.10.2022 r. (sobota), g. 16:00

Beskid Skoczów – Tempo Puńców (g. 15:00)
Piast Cieszyn – Góral Istebna
Bory Pietrzykowice – WSS Wisła w Wiśle
Wisła Strumień – Spójnia Zebrzydowice

16.10.2022 r. (niedziela), g. 15:00
LKS Pogórze – Podhalanka Milówka (g. 11:00)
Soła Rajcza – Muńcuł Ujsoły
LKS Leśna – GKS Radziechowy-Wieprz