Po przeszło dwutygodniowej przerwie siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku powróciły na I-ligowe parkiety. I od razu musiały stoczyć nie lada bitwę.

SMS PZPS Szczyrk I fb Dwie godziny ze znacznym okładem trwała kolejna ligowa potyczka uczennic placówki ze Szczyrku. Podopieczne trenera Wiesława Popika zmierzyły się z sąsiadującymi w tabeli zawodniczkami Silesii Volley Mysłowice i już premierowy set zwiastował emocje oraz możliwe zwroty akcji. Przewagę długo posiadały gospodynie, ale sam finisz upłynął pod znakiem błędów młodych szczyrkowianek w przyjęciu zagrywki. Za porażkę 22:25, pierwsza ekipa ze Szczyrku zrewanżowała się w secie drugim, notując wysoką skuteczność w ataku i bloku.

Przy stanie 1:1 spotkanie na dobre rozkręciło się. Siatkarki SMS-u w trzeciej odsłonie uzyskały sporą zaliczkę (17:9) i wydawało się, że niebawem obejmą prowadzenie w meczu. Przeciwniczki z walki o wygraną nie zrezygnowały, sumiennie gromadziły punkty i w emocjonującym finiszu wykazały więcej zimnej krwi. Role odwróciły się w następnej partii. Mysłowiczanki „odjechały” na 21:17, zmuszając trenera Popika do poproszenia o czas. Po krótkiej pauzie miejscowe zainicjowały fantastyczny pościg. Triumf 26:24 był przełomem w sobotniej rywalizacji. Tie-break okazał się jednostronny z korzyścią dla uczennic, wśród których wyróżniły się Natalia Murek (22 pkt.) oraz Oliwia Michalak (20 pkt.). Aż 16 „oczek” zwycięski zespół zanotował blokiem, w tym elemencie brylowały Julia Nowicka i Adrianna Muszyńska, które miały po 3 „czapy”. Argumenty powyższe SMS PZPS Szczyrk przeciwstawił przeciwniczkom z liderką Majką Szczepańską, autorką 20 punktów dla Silesii.

To już kolejny w tym sezonie horror siatkarski w I lidze z udziałem podopiecznych placówki ze Szczyrku, które cieszyły się z trzeciego zwycięstwa. – Polubiliśmy najwyraźniej mecze pięciosetowe (śmiech). Ważne, że udało się podnieść w trudnym momencie. Zespół znów pokazał charakter i wolę walki, czego cały czas wymagamy – komentuje II trener Miłosz Majka.

SMS PZPS Szczyrk – Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 3:2 (22:25, 25:21, 26:28, 26:24, 15:7)

SMS PZPS: Murek, Michalak, Nowicka, Różański, Ad.Muszyńska, Al.Muszyńska, Lipska, Świrad, Michalewicz, Różyńska, Żurawska (libero), Stenzel (libero) Trenerzy: Popik, Majka