Tytułowe określenie odnosi się do występów pływackiej Victorii Kozy podczas juniorskich Mistrzostw Śląska w Gliwicach.

plywanie Victoria Kozy

Ze znakomitej strony w czempionacie zaprezentowali się trzej podopieczni klubu z Kóz – Patryk Blachura, Damian Otrząsek i Mateusz Sordyl. Juniorzy Victorii, rywalizując z 320 zawodnikami z województwa śląskiego, zdobyli aż 10 medali. Niemal we wszystkich startach poprawili swoje „życiówki” oraz ustanowili 9 nowych rekordów klubu. Patryk Blachura został mistrzem Śląska na dystansie 200m stylem motylkowym, dwukrotnie wicemistrzem na 400m stylem zmiennym i 50m stylem grzbietowym oraz pięciokrotnie stawał na najniższym stopniu podium – za 100m „motylkiem”, 100m grzbietem i 200m zmiennym, a także za 200m „motylkiem” i 400m zmiennym w kategorii open. Damian Otrząsek dwukrotnie został brązowym medalistą mistrzostw na dystansie 200m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym, a na 100m „klasykiem” i 100m „motylkiem” zajął świetne 5. miejsca. Natomiast Mateusz Sordyl aż pięć razy uplasował się w czołowej dziesiątce, zajmując 7. pozycję na 100m „klasykiem” i 200m „motylkiem”, 8. na 100m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym oraz 9. na 50m stylem motylkowym.

Świetne przygotowanie i doskonałą formę juniorzy zawdzięczają swoim trenerom. Blachura i Sordyl na co dzień trenują w SMS-ie w Oświęcimiu, pod okiem Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brani, a Otrząsek u Krzysztofa Szpary i Sebastiana Strojka.