Sześć setów i wszystkie zakończone zwycięstwami – tak w turnieju w Chorzowie grała Magda Zajda, pochodząca z Rybnika zawodniczka BKT Advantage Bielsko-Biała.

Zajda Magda 2 Na kortach ChTT Chorzów odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek. Młoda tenisistka BKT Advantage okazała się bezkonkurencyjna w grze pojedynczej. Magda Zajda, która w pierwszej rundzie otrzymała wolny los, w kolejnych rundach turniejowych prezentowała równą dyspozycję. W ćwierćfinale pokonała Martę Jaśkiewicz (MKT Łódź) 6/1, 6/3. W półfinale nie dała szans Gabrieli Końskiej (DeSki Warszawa) 7/5, 6/1, a w pojedynku decydującym o końcowym sukcesie „odprawiła” Izabelę Kunat (KTA Wrocław) 6/2, 7/5.

Dobrze spisała się również w Chorzowie młodziczka bielskiego klubu Ola Nadajewska, która dotarła do półfinału. Najpierw pokonała Katarzynę Kutę (TKT Tarnów) 6/0, 6/1 oraz Karolinę Wiśniewską (Match Point Ślęza) 6/3, 6/2. W gronie najlepszych czterech tenisistek nie dała rady Kunat, której uległa 2/6, 4/6. Z sukcesu cieszyła się za to w deblu grając w parze z Julią Wędrochą (ChTT Chorzów).

Na pierwszej rundzie udział w turnieju zakończyła Kamila Nowak. Na usprawiedliwienie nadmieńmy, że był to jej pierwszy turniej od dłuższego czasu.