Dzisiejszy mecz kontrolny w Czeskim Cieszynie był konfrontacją lidera "okręgówki" z a-klasowym. Beskid Skoczów sparował z Czarnymi Jaworze. Toteż wielu ciekaw było losów tego starcia, mimo iż był to zaledwie sparing.

Beskid Skoczow rus

Zgodnie z oczekiwaniami na boisku w Cieszynie oglądaliśmy dobrą piłkę. Obie drużyny swoich szans szukały, aby "ukuć" przeciwnika. W pierwszej połowie udało się to jednak jedynie Czarnym, którzy po rzucie rożnym wyszli na prowadzenie, pokonując Matusza Ferugę. - Pierwsze 45. minut przypominało dobrze zorganizowany mecz piłkarski pod względem taktycznym. Było sporo ofensywnej gry, mogło się to podobać. Zgodnie z oczekiwaniami, to my więcej utrzymywaliśmy się przy piłce, prowadziliśmy grę. Szkoda tej straconej bramki - podsumował premierową odsłonę dzisiejszego starcia Mirosław Szymura, którego podopieczni po przerwie strzelali aż miło.

Po zmianie stron szybko do wyrównania doprowadził Wojciech Struś. Doświadczony snajper w swoim stylu odnalazł się w polu karnym przeciwnika i nie dal szans golkiperowi z Jaworza na skuteczną interwencję. Nieoczekiwanie, chwil kilka później, piłkarze prowadzeni przez Tomasza Dulebe wtórnie prowadzili - wtórnie po zamieszaniu po stałym fragmencie gry. Był to ostatni gol zdobyty przez a-klasowicza dzisiaj. W końcówce spotkania strzelali bowiem tylko skoczowianie. Rozpoczynający ten sparing jako rezerwowy - Kamil Janik - wpakował futbolówkę do siatki. Ostatni fant tego dnia należał do Daniela Flejszmena, który wpierw odzyskał piłkę po pressingu, a następnie huknął z 13. metra nie do obrony.

- Paradoksalnie bardziej zadowolony jestem z pierwszej połowy, która w mojej ocenie była przyjemniejsza do oglądania. W drugiej na boisku pojawiło się nieco rozluźnienia, piłkarsko było mniej ciekawie. Z tego miejsca chciałbym pogratulować Czarnym za dobry sparing. Pokazała się ta drużyna z dobrej strony - chwali Szymura rywala po dzisiejszej utarczce, w której bielska "okręgówka" pokonała... bielską A-klasę.

Czarni Jaworze - Beskid Skoczów 2:4 (1:0) Gole dla Beskidu: Struś, Kisiała, Janik, Flejszman

Beskid: Feruga (Trojanowski) - Marek, Sornat, Wojaczek, D.Ihas, Padło, Grześ, testowany zawodnik, Flejszman, Struś, Jaworzyn oraz Kisiała, Janik, Ferfecki, testowany zawodnik Trener: Szymura