Wiele znamienitych postaci pojawi się dziś we francuskim Chambery, gdzie rozegrany zostanie turniej charytatywny „Tournoi du Coeur 2014”. W gronie zaproszonych znalazł się Ireneusz Jeleń.

jelen irek Były piłkarz Beskidu Skoczów i Podbeskidzia Bielsko-Biała, pochodzący i mieszkający w Cieszynie, został zaproszony do udziału w turnieju charytatywnym, którego głównym wydarzeniem będzie mecz reprezentacji Francji z mistrzostw świata w 1998 roku przeciwko ekipie narodowej Kolumbii z mundialu, który odbył się cztery lata wcześniej.

W rywalizacji turniejowej zagra natomiast m.in. drużyna oldbojów Olympique Marsylia oraz kadra Francji w beach soccerze. Jako jedyny z Polaków zaproszenie otrzymał właśnie Ireneusz Jeleń, który wciąż cieszy się sporą popularnością we Francji. W sobotnich potyczkach piłkarskich 33-letni napastnik zaprezentuje się obok tak znanych zawodników, jak Youri Djorkaeff, Carlos Valderamma, Laurent Robert czy Faustino Asprilla.

Całkowity dochód z imprezy zasili konto fundacji „À Tous Coeurs”, której celem jest walka z chorobami serca oraz rozpowszechnianie nauki udzielania pierwszej pomocy.