Kilka znaczących wyników osiągnęli podczas juniorskich mistrzostw Polski w judo w Kielcach zawodnicy beskidzkich klubów.

judo2 Niemal tradycyjnie już na najwyższym stopniu podium stanęła Maja Rasińska. Judoczka bielskiej Gwardii nie miała sobie równych w kategorii wagowej do 48 kilogramów.

Identyczny sukces stał się udziałem jej klubowej koleżanki Klaudii Szczepańczyk, wśród rywalizujących w kat. do 52 kg. Siódma w tym gronie była inna „gwardzistka”, Marta Habarta.

Na podium, jego najniższym stopniu w wadze do 57 kg, stanęła judoczka MOSiR-u Cieszyn, Karolina Gajdek, która wyprzedziła w klasyfikacji zawodów m.in. Martę Wykupil z KS Judo Czechowice-Dziedzice (5. miejsce).

W czołówce kat. do 63 kg była Paulina Włodarczyk, która ostatecznie zajęła 7. lokatę.

Medali nie zabrakło również w zmaganiach juniorów. Po najcenniejszy krążek sięgnął w Kielcach reprezentujący bielską Gwardię, Patryk Wawrzyczek. Trzeci w tej samej kat. – do 60 kg – był Dawid Pękala (Podbeskidzie Towarzystwo Sportowe Janosik).

Ze srebrem rywalizację zakończył Paweł Wawrzyczek. Zawodnik KS Judo Czechowice-Dziedzice wystartował w wadze do 66 kg.

Kolejny medal dla bielskiego judo to dzieło Szymona Pękali (PTS Janosik). W mocno obsadzonej konkurencji do 81 kg bielszczanin był 3.

Odnotować należy ponadto dwa 5. miejsca judoków klubu z Czechowic-Dziedzic – Marcina Lubińskiego (100 kg) i Mateusza Turka (+100 kg).