Bielski klub był w ubiegłym tygodniu gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 12. W rywalizacji skrzatów doskonale zaprezentował się rozstawiony z "4" Maksymilian Kwiatkowski. Podopieczny BKT Advantage do finału przedostał się w świetnym stylu ogrywając kolejno swoich rywali w dwusetowych pojedynkach. Na opór Kwiatkowski napotkał dopiero w meczu o złoto, w którym mierzył się z turniejową "3" Janem Skrzyńskim. Iście maratońska potyczka zakończyła się triumfem reprezentanta gospodarzy 6/7, 7/6, 10/7.

Nie był to jedyny krążek zdobyty w hali w Parku Rosta przez miejscowych zawodników. W deblu skrzatek Emilia Lu Knapik w parze z Martyną Sikora (Morelowa Tennis Club Warszawa) sięgnęły po brąz.

- Wielkie brawa należą się nie tylko medalistom, ale także pozostałym naszym młodym tenisistkom i tenisistom. Była to dla nich tak naprawdę dopiero pierwsza impreza rangi mistrzowskiej - nadmieniają w bielskim klubie.


Niemal równolegle wartościowe osiągnięcia stały się udziałem starszych reprezentantów BKT Advantage. Halowy czempionat seniorski okazał się szczęśliwy dla Patrycji Niewiadomskiej i Karola Filara, którzy stanęli na najniższym stopniu podium w zmaganiach deblowych w Bydgoszczy. Z kolei w mistrzostwach kategorii do lat 14 w Sobocie singlowy brąz zapisała na swoim koncie Natalia Kostka. Podobny rezultat stał się udziałem wspomnianej tenisistki i jej klubowej koleżanki Marty Nadajewskiej w deblu.