Powiatowa Liga Szachowa, składająca się z czterech turniejowych edycji i przeznaczona dla uczniów szkół z terenu powiatu bielskiego, zainaugurowała rozgrywki. Lidze nasz portal towarzyszy medialnym patronatem.

03

Młodzi szachiści spotkali się w Domu Kultury w Porąbce. Tam właśnie wystartowała Powiatowa Liga Szachowa pod patronatem Starosty Bielskiego. Na inauguracyjne zawody przybyli zawodnicy ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Kóz, Czechowic-Dziedzic, Wilamowic, Rybarzowic, Jaworza oraz Porąbki.

W pierwszym turnieju uczestniczyło łącznie 54 zawodników, z czego znacząca większość w gronie szkół podstawowych. Bezapelacyjnie w tej kategorii, zdobywając komplet punktów, zwyciężył Szymon Mikulski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach. 2. miejsce zajęła Eliza Walusiak, reprezentantka gospodarzy. Na podium znalazła się jeszcze Julia Wojtas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach. Grupę gimnazjalną wygrali zawodnicy z Porąbki. 1. miejsce wywalczył Kamil Rozeger, drugi był Wojciech Łukasik, a trzeci Mikołaj Budny, który z kolei był przedstawicielem Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Drugi turniej ligowy odbędzie się 9 listopada w Domu Kultury w Kozach.