W Drogomyślu spotkały się dwa zespoły zagrożone spadkiem z bielskiej „okręgówki”. Oba przystąpiły do meczu z zamiarem zwycięstwa za przysłowiowe „sześć punktów”.

Trener Waldemar Bulandra przed startem rundy rewanżowej zwracał uwagę na wąską kadrę swojego zespołu. Dzisiaj do swojej dyspozycji miał zaledwie trzynastu zawodników, w tym nietrenującego od dłuższego czasu Dominika Loskę, który pojawił się na placu gry w miejsce kontuzjowanego Dawida Krzempka. -Wcześniej, bo już w 30. minucie z powodu uraz mięśnia dwugłowego sam musiałem opuścić boisko. Mamy w zespole szpital. Po tym spotkaniu mam do swojej dyspozycji jedenastu zawodników. Mam nadzieję, że w środę pomoże nam Piotrek Czak. Walczymy o utrzymanie. Pozostały cztery mecze. Oby omijały nas kolejne kontuzje i kartki - mówi po spotkaniu niepocieszony sytuacją kadrową grający trener Błyskawicy.

Mecz zespołów walczących o ligowy byt, był meczem walki. Obie drużyny na boisku, niesprzyjającym finezyjnej grze, pozostawiły sporo zdrowia. Na prowadzenie w 38. minucie wyszli goście. Oskrzydlającą akcję precyzyjnym uderzeniem w tzw. długi róg zamknął Mateusz Kalfas. Sekund kilkadziesiąt później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Bramkę, którą śmiało można uznać za ozdobę meczu, zdobył Mateusz Byrczek. Strzał z dystansu pod poprzeczkę z kategorii "palce lizać". Przed przerwą więcej goli kibice nie obejrzeli, po niej ponownie dwa. W 53. minucie Robert Grzesik zgrał głową futbolówkę do Daniela Flejszmana, a ten nie dał szans na skuteczną interwencję Andrzejowi Nowakowskiemu. Trzeba przyznać, że nie najlepiej w tej sytuacji zachowała się defensywa gości, ale ostatnie słowo w tym meczu należało właśnie do przyjezdnych. Cenny punkt zapewniło im trafienie Marcina Kochutka, który w przerwie zmienił Macieja Kanię. W doliczonym czasie gry Skałka miała piłkę meczową, ale Tomasz Huzarewicz stanął na wysokości zadania. Błyskawica Drogomyśl – Metal Skałka Żabnica 2:2 (1:1) 0:1 Kalfas (38') 1:1 Byrczek (40') 2:1 Flejszman (53') 2:2 Kochutek (65')

Błyskawica: Huzarewicz – Sznabel, Popelka, Krzempek (80' Loska), Owczarek, Mar.Saltarius, Byrczek, Bulandra (30' Grzesik), Haka, Mat.Saltarius, Flejszman Trener: Bulandra

Metal Skałka: Nowakowski – Kozak, Urbański, Szumlas, Dudka, Pietraszko, Kania (46' Kochutek), Biegun, Kozak, Kliś (60' Kupczak), Mbachu, Kalfas Trenerzy: Nowak i Jaroszek