Kolejne starty i kolejne lokaty w ścisłej czołówce. Udane starty w sezonie kontynuuje pływacka Victoria Kozy.

Na Zimowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Oświęcimiu, Victorię Kozy reprezentowali Patryk Blachura i Mateusz Sordyl. Ten pierwszy z pływaków został wicemistrzem Małopolski na dystansie 400m stylem zmiennym i 200m stylem motylkowym. Zdobył ponadto brązowy medal na 200m stylem zmiennym, a na 50m i 100m „motylkiem” uzyskał odpowiednio 4. i 7. lokatę. W pierwszej dziesiątce – na 400m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym znalazł się także Sordyl, poprawiając swoje „życiówki”.

plywanie kozy victoria

W Bielsku-Białej odbyły się z kolei II Zawody o Ciupagę Ondraszka, w których wystartowało 21 podopiecznych klubu z Kóz. Najmłodsi zawodnicy z rocznika 2004 pokazali determinację i wolę walki, co zaowocowało mnóstwem rekordów życiowych i bardzo dobrymi lokatami. Starsi i bardziej doświadczeni klubowicze zdobyli aż 13 medali oraz ustanowili 3 rekordy klubu. Dwa złote medale na 100m stylem dowolnym i 50m grzbietowym wywalczyła Emilia Drzazga. Po jednym złotym i jednym srebrnym krążku na 50m „klasykiem” i 50m stylem grzbietowym zdobyły Sabina Olma i Justyna Polak. Na najwyższym i trzecim stopniu podium stanął Wojtek Jąkalski – na 100m dowolnym i 50m „klasykiem”. Złoto przypadło w udziale również Mateuszowi Pawlickiemu (50m „grzbietem”), a Damian Otrząsek wywalczył najcenniejszy z krążków na 50m „klasykiem”. Drugie miejsce na 100m stylem dowolnym zajął Marcin Malarz, a trzecie na 50m klasycznym – Amelia Gregorczyk i Paulina Kożuch.

Wszystkie uzyskane w ostatnich dniach wyniki są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się wielkimi krokami „Pływackimi Andrzejkami” w Kozach.