Kolejne świetne starty zanotowali pływacy Victorii Kozy. Występy w Krakowie, Rybniku i Tychach przyniosły aż 29 medali i kilka klubowych rekordów.

plywanie Victoria Kozy 2

Podczas Grand Prix Małopolski w Krakowie Patryk Blachura zdobył srebrny medal na 200m stylem grzbietowym, ustanawiając rekord klubu.

Na Mitingu Pływackim w Rybniku Marcin Malarz wywalczył złoty medal na 100m stylem motylkowym i srebrny na 100m stylem klasycznym. Dwa srebrne krążki zdobył natomiast Bruno Gałuszka (na 50m i 100m „klasykiem”), trzy brązowe Paulina Kożuch (na 50m i 100m „klasykiem” oraz 50m grzbietowym), a po jednym brązowym Amelia Gregorczyk (na 50m stylem klasycznym) oraz Justyna Sołczykiewicz (na 50m stylem motylkowym).

Na VI Integracyjnym Mitingu Pływackim im. M.Maika w Tychach Justyna Polak czterokrotnie zajęła czołowe lokaty (na 50 i 100m stylem grzbietowym, 100m klasycznym i 200m zmiennym) oraz 3. miejsce w finale open na 100m grzbietowym. Sabina Olma zdobyła 2 złote (na 50m klasykiem i 50m motylem) i 2 brązowe medale (na 200m dowolnym i 50m dowolnym – rekord klubu). 2 złote krążki zawisły na szyi Weroniki Kuc (na 100m grzbietowym – rekord klubu i 400m dowolnym), natomiast złoty i srebrny wywalczyła Julia Koczur (na 100m dowolnym i 200m zmiennym). Zawodniczka ustanowiła przy okazji aż trzy rekordy klubu. Damian Otrząsek zdobył srebrny medal na 400m dowolnym i brązowy na 100m klasycznym, poprawiając własny rekord klubu. Po jednym srebrnym krążku dołożyli do dorobku: Mikołaj Kozieł (na 200m zmiennym) i Mateusz Pawlicki (na 100m grzbietowym), a Paulina Kożuch uzyskała trzecią lokatę na 50m stylem grzbietowym. Ponadto, sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym zajęła 2. miejsce.