– Oczekuję sensacji w Rudniku! A więc tego, że Góral nie dobije do „dwucyfrówki” w liczbie goli strzelonych gospodarzom. Lider ma autostradę do „okręgówki” i podokręg będzie tam godnie reprezentował. Powiem więcej – to będzie czarny koń jako beniaminek, albo – jak kto woli – rycerz piłkarskiej jesieni i wiosny.

Życzę prezesowi Olzy Pogwizdów kontynuacji passy jego drużyny i kolejnych punktów po efektownym przełamaniu. Fakt jednak jest taki, że w Hażlachu będzie bardzo, ale to bardzo ciężko.

Zespół z Pruchnej musi znów udowodnić swoją wartość. Błyskawica zaczyna się zbliżać w tabeli i ma chrapkę na 2. miejsce. W Kończycach Wielkich będą z uwagą przyglądać się starciu w Dębowcu i ściskać kciuki za Strażaka.

Nie oszukujmy się – w Pierśćcu odbędzie się klasyczny mecz towarzyski mecz. Może być ciekawie, bo jedni i drudzy mogą zacząć strzelać, jak na zawołanie, aby zainteresować kibiców.

 LKS Kończyce Małe kontra LKS Goleszów? Nasuwa mi się słowo rehabilitacja w przypadku gospodarzy, bo ostatnio polegli w Istebnej. Marząc o podium potrzebują zwycięstwa, ale coś mi się wydaje, że padnie remis.

My także mamy wolę zrehabilitowania się, bo przegraliśmy u siebie z Błyskawicą, marnując sporo sytuacji dogodnych. Zresztą to był mecz niezły, jak na naszą a-klasową mizerię. Ekipę z Iskrzyczyna jesienią rozgromiliśmy, więc ambicji i motywacji rywalowi nie zabraknie. Borykamy się z kilkoma urazami, które pokrzyżowały nasze plany, zwłaszcza w obsadzie pozycji bramkarza, bo nasz jedyny złamał niedawno rękę. Iskra w formie, my się nikogo nie boimy, więc ostra walka gwarantowana.


Program 23. kolejki:

28.05.2022 r. (sobota), g. 17:00
LKS Rudnik – Góral Istebna (g. 13:00)
Victoria Hażlach – Olza Pogwizdów
Strażak Dębowiec – LKS '99 Pruchna

29.05.2022 r. (niedziela)
Błękitni Pierściec – Orzeł Zabłocie (g. 11:00)
LKS Kończyce Małe – LKS Goleszów (g. 16:00)
Iskra Iskrzyczyn – Beskid Brenna (g. 17:00)

Błyskawica Kończyce Wielkie – KS Nierodzim 3:0 (walkower)