Wydarzenie to zorganizowane zostało ze sporym "rozmachem". Impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, partnerami turnieju byli Gmina Bielsko-Biała z Prezydentem Miasta panem Jarosławem Klimaszewskim i Stowarzyszenie „BESKIDY”. W zmaganiach udział wzięły cztery drużyny – przedstawiciel czeskiej ekstraklasy VK Ostrava oraz pierwszoligowcy Mickiewicz Kluczbork, MCKiS Jaworzno i gospodarze BBTS Bielsko-Biała.

Co do wydarzeń na parkiecie, to siatkarze BBTS-u mogą mówić o małym niedosycie. O ile mecz otwarcia turnieju w ich wykonaniu był bardzo udany. Bielszczanie pewnie pokonali MCKiS Jaworzno 3:0. Po tym spotkaniu odbyła się uroczystość otwarcia GÓRAL CUP 2021, a BBTS zapewnił już sobie grę w finale turnieju.  W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny z Kluczborka i Ostravy. Czesi udanie rozpoczęli mecz wygrywając pierwszego seta, kolejne dwa padły jednak łupem kluczborczan i to oni awansowali do finału.

Finałowe starcie pomiędzy BBTS Bielsko-Biała a Mickiewiczem Kluczbork było najciekawszym meczem turnieju. Oba zespoły zaprezentowały dobrą siatkówkę, a o ostatecznym tryumfie zadecydował trzeci set, w którym lepiej wypadli goście z Kluczborka (25:23).