Jak zwykle nie zawiodła Maja Chwalińska, która zaliczyła kilka świetnych startów. Podopieczna trenera Pawła Kałuży skoncentrowała się przede wszystkim na startach w zawodowych rozgrywkach ITF Women’s. W grze podwójnej odniosła cenne zwycięstwa w Sunderland i Warszawie, w obu przypadkach w parze z Norweżką Ulrikke Eikeri.

Rok 2019 to jednak singlowy przełom zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. W Bytomiu wygrała swój pierwszy zawodowy turniej puli 25 tys. dolarów, takie same wyczyny powtórzyła niebawem w Grodzisku Mazowieckim i Warszawie. Pozwoliło to awansować Chwalińskiej na najwyższe w karierze 192. miejsce w rankingu WTA.

Na arenie międzynarodowej świetnie zaprezentowali się bielscy młodzicy: Jakub Jędrzejczak, Mikołaj Migdalski i Jakub Tomasiak. W premierowym roku startów przez cały sezon w turniejach Tennis Europe przywołani tenisiści osiągnęli wielokrotnie etapy ćwierćfinałów, czy półfinałów w grze pojedynczej i podwójnej.

Najbardziej spektakularny sukces odniósł Jędrzejczak, który zwyciężył w singlu w rywalizacji Famagusta Tennis Europe U-14, co znacznie przybliżyło go do awansu do nieoficjalnych Mistrzostw Świata „Les Petits As Le Mondial”, które na przełomie stycznia i lutego odbędą się we Francji. Migdalski oraz Tomasiak mają zapewniony udział w eliminacjach tych zawodów.

Krajowe wyczyny tercetu młodzików to m.in. brązowy medal mistrzostw Polski dla Jędrzejczaka, który skutecznie spisał się w stawce bardziej doświadczonych przeciwników. W komplecie wyżej wspomniani tenisiści klubu z Parku Rosta sięgnęli również po brąz czempionatu drużynowego.

W gronie juniorek na arenie międzynarodowej świetnie radziły sobie: Laura Duhl, Karina Gustowska, Patrycja Niewiadomska, Karolina Mazurek i Justyna Jodłowska. Tenisistki BKT Advantage osiągały fazy ćwierćfinałowe w turniejach International Tennis Federation. Najdalej udało się dojść Duhl, która zameldowała się w półfinale zmagań tego poziomu w Żylinie, była ponadto w półfinałach debla w Bratysławie i Slovenskiej Lupcy.

Na arenie krajowej zawodniczki także błyszczały formą, zdobywając szereg medali w mistrzostwach Polski. Multimedalistką została Duhl, która wywalczyła łącznie aż 6 medali. Niewiadomska sięgnęła po 4 krążki, również Gustowska stawała na podium. W drużynowych rozgrywkach, jak co roku, bielski klub nie miał sobie równych. Juniorki i kadetki zgarnęły złote medale, młodzicy i kobiety – brązowe.

Znakomicie spisał się ponadto najmłodszy narybek, a więc tenisiści do lat 8, 9 i 10. Patrycja Faber okazała się najlepsza, a Miłosz Szczypka zajął 2. miejsce w Pucharze Śląska. W turniejach zwyciężali również: Artur Skotnicki, Oskar Wielgus, Maks Marek i Natan Swatek.

W klasyfikacji medalowej klubów ponownie to BKT Advantage zajął najwyższą lokatę na około 150 w całym kraju. – Doczekaliśmy w końcu czasów, w których możemy się skupić głównie na szkoleniu i budowaniu marki silnej akademii tenisowej. Faktem potwierdzającym, że idziemy w dobrym kierunku niech będzie klasyfikacja klubów Polskiego Związku Tenisowego za rok 2019, gdzie zajęliśmy czołowe miejsce we wszystkich kategoriach: zawodniczej, tenis10 i amatorów – podsumowuje klub w zestawieniu dokonań minionych miesięcy.