O awans do grona 8 najlepszych ekip bielszczanki drżeć musiały aż do ostatniego meczu rundy zasadniczej. Z trudem wywalczone zwycięstwo 3:1 nad Energą MKS Kalisz przypieczętowało nie tylko dalszą rywalizację w lidze, ale i zajęcie 7. miejsca w tabeli. Nie uniknęły jednak podopieczne Bartłomieja Piekarczyka przeciwniczek dla siebie niewygodnych...

Bielski zespół czeka na wstępie fazy play-off wyprawa do Rzeszowa. Tamtejszy Developres SkyRes finiszował jako 2. drużyna, o zaledwie „oczko” ustępując ekipie z Polic. Taki zestaw przywodzi na myśl lutową wizytę zawodniczek BKS-u Stali na Podkarpaciu – w lidze uległy rzeszowiankom 1:3, kilka dni później w pucharze zostały już rozbite bez żadnej zdobyczy. Także wynikiem 3:0 na rzecz zespołu prowadzonego przez Stephana Antigę zakończyło się spotkanie rozegrane w listopadzie w hali pod Dębowcem.

Przed bielszczankami zadanie zatem arcytrudne, ale dopóki piłka w grze... Premierowy mecz serii odbędzie się w połowie marca w Rzeszowie, rewanż tydzień później w Bielsku-Białej. Jeśli obie drużyny będą miały na koncie po jednym zwycięstwie, to losy dalszej batalii o medale rozstrzygnięte zostaną w ostatni weekend miesiąca. Dokładne terminy potyczek zależne będą od decyzji odnośnie transmisji telewizyjnych.