IV-ligowiec z Żywca mierzył się w grze kontrolnej z przedstawicielem "okręgówki" z Bestwiny. Różnicy klas rozgrywkowych na boisku nie było widać.

goral zywiec Jednym z wydarzeń sparingu był udany powrót do futbolu Marka Gołucha. Pomocnik Czarnych-Górala na boisku w rywalizacji meczowej zaprezentował się po 10 miesiącach pauzy. Powrót okrasił zdobyciem gola w 72. minucie gry kontrolnej, kiedy wykorzystał prostopadłe podanie Radosława Michalskiego. Żywczanie prowadzili wówczas 1:0 po trafieniu testowanego zawodnika. W rolę asystenta wcielił się z kolei w tej sytuacji Mateusz Wandzel. Bramka w sobotę padła jeszcze jedna, dla ekipy występującej w Bielskiej Lidze Okręgowej. Ładną, indywidualną akcją popisał się w 87. minucie Artur Sawicki. I przyznać trzeba, że bestwinianie na to trafienie zasłużyli. Już w pierwszej połowie mieli trzy „setki”, w tym najlepsze okazje zmarnowane po strzałach Kamila Krausa i Szymona Skęczka, gdy dobrze interweniował Rafał Prochownik.

Obie drużyny w sparingu wystąpiły w osłabieniu. W szeregach Czarnych-Górala zabrakło m.in. Grzegorza Szymońskiego i Piotra Jaroszka. Trener Sławomir Szymala musiał natomiast posiłkować się trzema juniorami – prócz wspomnianego Krausa, zagrali również Jan Francuz i Tomasz Drewniak oraz... trener drużyny młodzieżowej LKS-u Bestwina, Szymon Maciejewski.

Do gry kontrolnej powrócimy niebawem dwugłosem szkoleniowców beskidzkich zespołów.

LKS Bestwina – Czarni-Góral Żywiec 1:2 (0:1) Gol dla LKS-u: Sawicki Gole dla Czarnych-Górala: Testowany zawodnik, Gołuch

LKS Bestwina: Kudrys – Maciążka, Gołąb, Mizera, Móll, Radwański, Kraus, M.Droździk, Maciejewski, Skęczek, Sawicki oraz Drewniak, Francuz, testowany zawodnik Trener: Szymala

Czarni-Góral: Prochownik (Szczotka) – Wandzel, testowany zawodnik, Białas, Borak, Klimek, Studencki, testowany zawodnik, Łącki, Gołuch, testowany zawodnik oraz Krasny, Echolc, Kitka, R.Michalski, testowany zawodnik Trener: Mrowiec